Perfect Days

Perfect Days
Perfect Days

Japonia, Niemcy, 2023
Gatunek: dramat
Scenariusz: Wim Wenders, Takuma Takasaki
Reżyseria: Wim Wenders
Producent: Master Mind, Limited Spoon Inc., Wenders Images
Obsada: Tokio Emoto (Takashi), Kōji Yakusho (Hirayama), Arisa Nakano (Niko), Tomokazu Miura (Tomoyama) i Yumi Asô (Keiko).
Napisy: polskie
Czas trwania: 123 min
Nowy film twórcy Lisbon Story i Nieba nad Berlinem to medytacja nad prostotą i pięknem życia. W Perfect Days Wim Wenders opowiada historię japońskiego everymana, dla którego każdy dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama (w tej roli fantastyczny Kōji Yakusho, nagrodzony za swoją rolę na festiwalu w Cannes) to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskiej ulicy oraz utwory w wykonaniu The Velvet Underground, Lou Reeda, Patti Smith i Niny Simone. Film Wendersa to uzdrawiające kino zmieniające codzienność w magię. Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kinoteatr Rialto, Katowice
Kino Światowid, Katowice
Kino Kosmos, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

perfect-days-3
PERFECT-DAYS01
PERFECT-DAYS04
PERFECT-DAYS05
PERFECT-DAYS02

Instytucja Filmowa SILESIA FILM