Spirited Away: W krainie bogów (napisy)

Spirited Away: W krainie bogów (napisy)
Sen to Chihiro no Kamikakushi, 千と千尋の神隠し

Japonia, 2001
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Producent: Ghibli
Obsada: Rumi Hîragi, Miyu Irino, Mari Natsuki
Napisy: polskie napisy
Czas trwania: 125 min
2024. ROK Z KINEM AZJI w Kinie Kosmos
Majówka w Krainie Ghibli

W ramach Roku z kinem Azji zapraszamy na przegląd animacji Studia Ghibli, w tym aż trzech tytułów, z których ucieszą się również młodzi widzowie. Codziennie od 26 kwietnia do 9 maja w programie: „Narzeczona dla kota”, „Ponyo” oraz „Tajemniczy świat Arrietty”, wszystkie filmy dostępne w wersjach z napisami oraz lektorem lub dubbingiem. Dodatkowo zapraszamy na ponowne seanse najnowszej animacji Hayao Miyazakiego „Chłopiec i czapla”, a od 10 maja również na seanse kultowego „Spirited Away: W krainie bogów”.

opis filmu:
Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego i Złotym Niedźwiedziem festiwalu w Berlinie, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Niezwykle szybko film zyskał status dzieła kultowego, skutecznie popularyzując anime na całym świecie.

„Spirited Away: W krainie bogów” zabierze Cię w podróż wykraczającą poza granice Twojej wyobraźni. W trakcie przeprowadzki do nowego domu, dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami przypadkowo trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! To kara za spożycie pokarmu przeznaczonego dla bogów. Aby ocalić rodziców, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć klątwę i wrócić do świata ludzi?

Stanowiący triumf wyobraźni Miyazakiego, „Spirited Away: W krainie bogów” to przejmująca i mądra opowieść o stawianiu czoła własnym lękom i niepewnościom. W świecie pełnym duchów i bogów Chihiro odnajduje swoje miejsce, odkrywając, że najważniejsze jest być sobą i wierzyć we własne możliwości.

Film dla widzów od 12. roku życia.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

SPIRITED-AWAYW-KRAINIE-BOGoW01
SPIRITED-AWAYW-KRAINIE-BOGoW10
SPIRITED-AWAYW-KRAINIE-BOGoW09
SPIRITED-AWAYW-KRAINIE-BOGoW05
SPIRITED-AWAYW-KRAINIE-BOGoW02

Instytucja Filmowa SILESIA FILM