Księżniczka Mononoke (napisy)

Księżniczka Mononoke (napisy)
Mononoke-hime

Japonia, 1997
Gatunek: animacja
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Napisy: oryginalna wersja językowa z polskimi napisami
Czas trwania: 133 min
Kultowe anime w Kinie Kosmos w ramach 2024. ROK Z KINEM AZJI w wersjach z napisami oraz lektorem.

Seanse filmu w wersji oryginalnej na dużej sali Kina Kosmos wyłącznie w weekend 7-9 czerwca.

Arcydzieło fantasy będące dowodem mistrzostwa japońskich animatorów ze Studia Ghibli. Drugie (po Ghost in the Shell) anime, które przebiło się do świadomości masowego odbiorcy na zachodzie i zyskało status kultowego. W wielu rankingach film uznawany za najwybitniejsze anime wszechczasów i najlepszy film Hayao Miyazakiego. Zaś oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Joe Hisaishi'ego weszła do stałego repertuaru stacji radiowych oraz orkiestr symfonicznych całego świata podczas audycji i koncertów muzyki filmowej.

Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke" przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Młody wojownik Ashitaka, dotknięty śmiertelną klątwą, wyrusza do tajemniczej, leśnej krainy w nadziei na odnalezienie lekarstwa. Tam zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między ludźmi i zwierzętami, prowadzony przez waleczną księżniczkę Mononoke, dziewczynę wychowaną przez wilki. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura? Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke" to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, będąca jednym z czołowych osiągnieć współczesnej animacji.

Oryginalna wersja językowa z polskimi napisami, od 13 roku życia.

Serdecznie polecamy materiał zrealizowany przez Filmweb.pl o 7 najlepszych anime, gdzie na pierwszym miejscu znalazła się właśnie Księżniczka Mononoke:
http://www.filmweb.pl/video/7+wspania%C5%82ych/Anime-37851

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

ksiezniczkaauto1400x800
mononoke-4
Mononoke1
mediacacheamp201707Ksiniczka-Mononoke

Instytucja Filmowa SILESIA FILM