Asteroid City

Asteroid City
Asteroid City

USA, 2023
Reżyseria: Wes Anderson
Producent: American Empirical Pictures, Indian Paintbrush
Obsada: Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody
Czas trwania: 105 min
Mistrz opowieści, czyli Wes Anderson przedstawia swój najnowszy film ASTEROID CITY. Światowa premiera odbędzie się na festiwalu w Cannes, gdzie film bierze udział w konkursie głównym. A polska premiera już 16 czerwca 2023 r.

Wes Anderson to nie tylko filmowiec. To artysta, który maluje historie w żywych wizualizacjach i wciągających narracjach, dzięki którym widz teleportuje się do świata przedstawionego na ekranie. ASTEROID CITY to kolejny oczekiwany taki projekt. To jedenasty tytuł Andersona, który napisał, wyreżyserował i wyprodukował film na podstawie opowieści autorstwa Romana Coppoli, z którym reżyser pracuje od lat.

Osadzona w 1955 roku fabuła ASTEROID CITY śledzi losy uczniów i rodziców, którzy udają się do fikcyjnego pustynnego miasteczka na coroczną konwencję Junior Stargazer/Space Cadet. Zjazd zostaje spektakularnie zakłócony przez wydarzenia zmieniające cały świat...

Określany jako komedia romantyczna w klimacie sci-fi ASTEROID CITY to kolejne kinowe doświadczenie od Wesa Andersona, który ponownie zgromadził imponującą obsadę. W filmie zobaczymy bowiem wiele gwiazd: Jasona Schwartzmana, Scarlett Johansson, Toma Hanksa, Jeffreya Wrighta, Tildę Swinton, Bryana Cranstona, Eda Nortona, Adriena Brody'ego, Lieva Schreibera, Hope Davis, Stephena Parka, Ruperta Frienda, Mayę Hawke, Steve’a Carella, Matta Dillona, Hong Chau, Willema Dafoe, Margot Robbie, Tony’ego Revolori, Jake’a Ryana, Grace Edwards, Aristou Meehan, Sophię Lillis, Ethana Lee, Jeffa Goldbluma i Ritę Wilson.

Wes Anderson - wybrana filmografia
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun (2021)
Wyspa psów (2018)
Grand Budapest Hotel (2014)
Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom (2012)
Fantastyczny Pan Lis (2009)
Podwodne zycie ze Stevem Zissou (2004)
Genialny klan (2001)

Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino Kosmos, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

zdjcie-4--kopia
zdjcie-3--kopia
zdjcie-2--kopia
zdjcie-1--kopia

Instytucja Filmowa SILESIA FILM