Gdzie śpiewają raki

Gdzie śpiewają raki
Where the Crawdads Sing

USA, 2022
Gatunek: Dramat / Kryminał
Reżyseria: Olivia Newman
Obsada: Taylor John Smith, Harris Dickinson, Daisy Edgar-Jones
Napisy: polskie
Czas trwania: 125 min

Film „Gdzie śpiewają raki” jest oparty na bestsellerowej powieści Delli Owens. Historia opowiada o Kyi, która została porzucona przez rodzinę i samotnie  dorastała na niebezpiecznych bagnach Karoliny Północnej.

Przez lata w miasteczku Barkley Cove krążyły plotki o dziewczynie z bagien, przez co Kya nigdy nie zbliżyła się do społeczności. W rzeczywistości Kya nie jest taką, za jaką uważają ją mieszkańcy. To bardzo wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której brakuje bliskości  drugiego człowieka.

Kiedy Kya powoli otwiera się na nowy i zaskakujący świat, dziewczyna zostaje podejrzana o morderstwo. W miarę rozwoju sprawy werdykt dotyczący tego, co faktycznie się wydarzyło, staje się coraz bardziej niejasny, grożąc ujawnieniem wielu tajemnic kryjących się na bagnach.

W filmie „Gdzie śpiewają raki” zobaczymy Daisy Edgar-Jones jako Kya Clark, Taylora Johna Smitha („Ostre przedmioty”) jako Tate Walkera, Harrisa Dickinsona („King’s Man: Pierwsza misja”.) jako Chase Andrewsa, Michaela Hyatta jako Mabel, Sterling Macer, Jr. jako Jumpin i Davida Strathairna (Nomadland) jako Toma Miltona.
Film wyreżyserowała Olivia Newman na podstawie scenariusza napisanego przez nominowaną do Oscara Lucy Alibar („Bestie z południowych krain”). Za produkcję filmu odpowiada Reese Witherspoon i Lauren Neustadter.

"Delia stworzyła ponadczasową historię" - mówi reżyserka filmu, Olivia Newman. "Romans, historia, zagadka morderstwa, proces karny, z charakterystyczną scenerią, która nadaje dramatyzmu. Chciałyśmy to uhonorować wierną adaptacją i jestem bardzo zadowolona, że mogłam pracować z tym niesamowitym zespołem kobiet - pisarką, producentkami, większością szefów działów - które były skrupulatne w zachowaniu wyglądu i klimatu książki, którą pokochali czytelnicy na całym świecie."

Literacki fenomen, książka była na szczytach list bestsellerów, kiedy Witherspoon wybrała ją do Klubu Książki Reese - a jej rekordowa passa trwała ponad 191 tygodni. Z ponad 12 milionami sprzedanych egzemplarzy w sumie, była to najlepiej sprzedająca się książka w 2019 i 2020 roku i ustanowiła nowy rekord dla największej liczby tygodni na #1 na liście bestsellerów fikcji New York Timesa.


 

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

zdjcie-8
zdjcie-11
zdjcie-6
zdjcie-1
zdjcie-10
zdjcie-5
zdjcie-9
zdjcie-7

Instytucja Filmowa SILESIA FILM