Zemsta nietoperza [J. Strauss syn] operetka | sezon 2022-23

Zemsta nietoperza [J. Strauss syn] operetka | sezon 2022-23
Die Fledermaus

Austria, 2012
Dyrygent: Franz Welser-Möst
Reżyseria: Otto Schenk
Producent: Wiener Staatsope
Obsada: Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally
Czas trwania: 195 min

Zemsta nietoperza

Operetka autorstwa Johanna Straussa (syna)

31 grudnia 2022 • sobota •  17:00

Retransmisja z Wiener Staatsoper

Akcja tej najsłynniejszej operetki świata dzieje się w noc sylwestrową, dlatego właśnie w sylwestra legendarny spektakl Wiedeńskiej Opery Państwowej prezentuje Opera Paryska w swoim kinowym sezonie. Obie sceny współpracują ze sobą od lat, przypominając ikoniczne spektakle, które na zawsze zmieniły teatr europejski.

Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje tym razem Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. Spektakl Opery Wiedeńskiej, jak głoszą krytycy od 40 lat, jest wzorcem wystawienia operetki. Trzy godziny świetnej zabawy przy dźwiękach walców, polek, czardaszy, galopów i marszy, przepiękne dekoracje i kostiumy, zabawna intryga i szampański humor – to czeka kinowych widzów.

Operetka opowiada o przygodach sympatycznego hulaki Gabriela von Eisensteina, który przed pójściem do więzienia (został skazany na areszt za spoliczkowanie urzędnika skarbowego), zamierza jeszcze udać się na wystawny bal.

obsada:
Kurt Streit, Michaela Kaune, Alfred Šramek, Zoryana Kushpler, Rainer Trost, Markus Eiche, Daniela Fally
dyryguje: Franz Welser-Möst
reżyseria: Otto Schenk

Polskie napisy. Spektakl trwa około 3 godziny i 15 minut.


--------------------------------------

350 lat nowoczesnej tradycji

Paryska Opera Narodowa należy – obok mediolańskiej La Scali, nowojorskiej The Metropolitan Opera i londyńskiej Covent Garden – do ścisłej czołówki najlepszych teatrów operowych na świecie. Jej dodatkowym atutem jest, posiadający wielowiekową tradycję i własny styl, niezwykle utalentowany zespół baletowy. Ten pierwszy teatr Francji od ponad 350 lat wyznacza drogę europejskiej sztuce operowej i baletowej. To na jego deskach wystawiał swoje dzieła Jean-Baptiste Lully, francuski kompozytor włoskiego pochodzenia, operowy kapelmistrz na dworze Ludwika XIV. W Operze Paryskiej odbyła się zakończona skandalem prapremiera „Don Carlosa” Verdiego. Dziś Paryska Opera Narodowa gra w dwóch teatrach: w eklektycznym Palais Garnier i w nowoczesnej Opéra Bastille. Ma swoim repertuarze kilkadziesiąt tytułów. Występowały tu i występują największe gwiazdy, z legendarną Marią Callas na czele. Teatr ten od kilkunastu lat prowadzi transmisje swoich przedstawień do kin. Do obecnego sezonu kinowych seansów dołączył spektakle z innych najważniejszych światowych scen, między innymi z Wiedeńskiej Opery Państwowej i z Opery Narodowej w Amsterdamie.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

zemsta1
zemsta2
zemsta3

Instytucja Filmowa SILESIA FILM