Wróg doskonały

Wróg doskonały
A Perfect Enemy

Hiszpania, Francja, Niemcy, 2020
Gatunek: Thriller
Scenariusz: Kike Maíllo, Cristina Clemente, Fernando Navarro
Reżyseria: Kike Maíllo
Obsada: Athena Strates (Texel Textor), Tomasz Kot (Jeremiasz Angust), Marta Nieto (Isabelle), Götz Vogel von Vogelstein (Ojczym Texel) i Dominique Pinon (Jean Rosen).
Napisy: polskie
Czas trwania: 88 min


Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot.
Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie…
„Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

wrog-doskonaly-original-8498
2945669
z27275567AMPTomasz-Kot-w-filmie--WROG-DOSKONALY-

Instytucja Filmowa SILESIA FILM