Śpiąca królewna [P. Czajkowski] retransmisja baletu | sezon 2023-24

Śpiąca królewna [P. Czajkowski] retransmisja baletu | sezon 2023-24
Спящая красавица/Dornröschen

Szwajcaria, 2022
Gatunek: balet
Producent: Operhaus Zürich
Czas trwania: 160 min
17 marca 2024 • niedziela • 17:00 Śpiąca królewna [P. Czajkowski]
Retransmisja baletu z Opery w Zürichu

Słynny balet Piotra Czajkowskiego oparty jest wprost na wersji baśni autorstwa Charles’a Perraulta. Opowiada o księżniczce Aurorze, która zasnęła na sto lat, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowanym przez złą wróżkę wrzecionem.

Walt Disney w swojej animowanej wersji „Śpiącej Królewny” czerpał zarówno z Perraulta, jak i Czajkowskiego, co tylko umocniło pozycję tego baletu w światowej kulturze. Oryginalną choreografię Mariusa Petipy przez lata albo się pielęgnowało (Rudolf Nuriejew w Paryżu), albo odczytywano kompletnie na nowo (wersja dla dorosłych szwedzkiego choreografa Matsa Eka, gdzie Aurora rani się igłą, ale ze strzykawki z narkotykiem, dlatego też zasypia).

Prezentowany przez nas wysoce oryginalny spektakl, przygotowany przez zespół baletowy Opery w Zurychu, jest dziełem niemieckiego choreografa Christiana Spucka. Jego „Śpiąca Królewna" to przede wszystkim przedstawienie dla dzieci, pełne humoru oraz bogatych dekoracji i kostiumów, dorośli zaś będą mieli okazję odczytać w nim sensy niedostępne młodszej publiczności.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

dornroeschencgregory-batardon1031024x0--kopia
dornroschenczennahr85a96241024x0--kopia
spiaca-krolewna

Instytucja Filmowa SILESIA FILM