Licorice Pizza

Licorice Pizza
Licorice Pizza

USA, 2021
Gatunek: dramat
Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Obsada: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolp
Napisy: polskie
Czas trwania: 133 min
Licorice Pizza to najnowszy film wybitnego Paula Thomasa Andersona, reżysera takich produkcji jak Nić widmo, Boogie Nights czy Mistrz.

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości. Oprócz debiutujących Alany Haim i Coopera Hoffmana (syna nieodżałowanego Philipa Seymoura Hoffmana) w filmie występują również: Bradley Cooper, Sean Penn, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph i inni.

Jedną z głównych ról gra debiutant, syn nieodżałowanego, wybitnego aktora Philipa Seymoura Hoffmana (1967–2014), urodzony w 2003 roku Cooper Hoffman.

W filmie Paula Thomasa Andersona znajdzie się nie tylko spora szczypta nostalgii, ale i wiele doskonałej muzyki z lat 70., w tym utwory Davida Bowiego, The Doors, Paula McCartneya z zespołem Wings, Chucka Berry’ego, Sonny & Cher i innych znakomitych wykonawców.

Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kinoteatr Rialto, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

FOTOS1--kopia
FOTOS5--kopia
FOTOS4--kopia
FOTOS3--kopia
FOTOS7--kopia
FOTOS6--kopia
FOTOS2--kopia

Instytucja Filmowa SILESIA FILM