SEANS NA HALLOWEEN: Ostatniej nocy w Soho

SEANS NA HALLOWEEN: Ostatniej nocy w Soho

W. Brytania, 2021
Gatunek: horror
Reżyseria: Edgar Wright
Producent: Complete Fiction, Film4, Focus Features International (FFI), Working Title Films
Obsada: Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith, Diana Rigg, Terence Stamp
Czas trwania: 117 min
OSTATNIEJ NOCY W SOHO, długo oczekiwany nowy film Edgara Wrighta, ma wszystko to, za co reżyser zyskał sobie przydomek „kultowy”, a mianowicie miks komedii z bardziej nerwowymi gatunkami i miłość do popkultury. Ponadto zawiera kilka innych ulubionych tematów reżysera, w tym londyńskie życie w latach 60. i podejrzane puby.

Jednocześnie, to nie tylko film inny od poprzednich filmów reżysera, to film inny od wszystkich w ogóle. To odurzające dzieło wyrywające się z każdej szufladki. Bo Edgar Wright to jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych reżyserów, znanyz fi ilmów takich jak „Baby Driver”, „Scott Pilgrim kontra świat”, „Hot Fuzz – Ostre psy” i oczywiście kultowego „Wysyp żywych trupów”, wziął na warsztat pozornie czarującą i intrygującą erę lat 60. w modnym Londynie i zamienił ją w mroczny obraz napędzany - jak zawsze u tego reżysera - przez zabójczy wybór piosenek.

Co odróżnia OSTATNIEJ NOCY W SOHO od innych filmów Wrighta to również fakt, że jest to film o kobiecie, a w zasadzie dwóch.

Wychowywana przez babkę, która nauczyła ją kochać muzykę i styl Londynu lat 60., Ellie (Thomasin McKenzie) zostaje przyjęta do szkoły mody w centrum Londynu. To spełnienie jej marzeń. Zamiast akademika wynajmuje pokój na piętrze w rozpadającym się domu należącym do surowej pani Collins (Diana Rigg). Pokój tak bardzo przypomina minione czasy, że kiedy Ellie zasypia, wydaje jej się, że jest w londyńskiej dzielnicy Soho w latach sześćdziesiątych. W tej przeszłości wizje Ellie krążą wokół Sandy (Anya-Taylor Joy), pewnej siebie blondynki, która przyjechała do Londynu, by zaistnieć jako piosenkarka. Podróże w czasie zaczynają przybierać mroczny obrót i Ellie przestaje rozpoznawać co jest jawą, a co snem.

W dwie główne bohaterki wcielają się Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit, Zatrzyj ślady) i Anya Taylor-Joy (Gambit królowej). To dwa najgorętsze kobiece nazwiska młodego pokolenia. Utalentowane, charyzmatyczne, przyciągające wzrok, a przy tym próbujące sił w najróżniejszych projektach.

Na nich obsada się nie kończy. Na drugim planie zobaczymy Matta Smitha (Doktor Who, Crown) i Dianę Rigg (Gra o tron, Rewolwer i melonik, W tajnej służbie jej królewskiej mości), dla której była to niestety ostatnia rola.

OSTATNIEJ NOCY W SOHO ma swoją premierę na tegorocznym Festiwalu w Wenecji, gdzie został okrzyknięty jedną z najważniejszych premier tej jesieni.

W zwiastunie filmu piosenkę Downtown Petuli Clark wykonuje sama Anya Taylor-Joy!

UWAGA! Film „Ostatniej nocy w Soho” zawiera kilka sekwencji z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą oddziaływać na widzów z epilepsją fotogenną lub innymi uczuleniami na światło.
Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

zdjcie-4--kopia
zdjcie-3--kopia
zdjcie-2--kopia
zdjcie-1--kopia

Instytucja Filmowa SILESIA FILM