18. MDAG: OKI DOKI blok 1: Trudne emocje

18. MDAG: OKI DOKI blok 1: Trudne emocje
Angry + Yaren and the Sun

Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 60 min
OKI DOKI BLOK #1 Trudne emocje - złość i smutek

Czasem nie jest łatwo poradzić sobie z własną złością albo smutkiem. To trudne emocje, a czasem są tak silne, że potrafią obezwładnić. Jak przeżywają je inni? Czy mają na to sposoby? Poznając historie filmowych bohaterów, dowiecie się, jakie mają problemy i co im pomaga.

SEANS + WARSZTATY Z PSYCHOLOGIEM
Tegoroczne filmy w sekcji OKI DOKI dotykają tematów niełatwych – złości, straty, akceptacji, ale przez to szczególnie wartych poruszenia i przyjrzenia się im pod okiem eksperta. Gościem pokazów będzie Joanna Klus – psycholog i terapeutka. Podczas prowadzonych przez nią warsztatów skupimy się na własnych emocjach oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
 
Złość (Angry)
Belgia, 2021, 15 min

Reżyseria / Directed by: Frederike Migom
Zdjęcia / Cinematography by: Gerko Jonker
Producent / Producer: Maarten Schmidt 
Produkcja / Production: Storyhouse

Poznajcie dzieci, które opowiedzą, jak to jest czuć tak silną złość, że nie da się nad nią zapanować. Z powodu problemów z emocjami dzieci na razie nie mogą chodzić do szkoły ani mieszkać w domu, ale przebywają w szpitalu, gdzie mogą lepiej zrozumieć siebie i poznać techniki radzenia sobie z gniewem. Niektórzy mówią, że skoro czują złość, to są złe. Ale czy to prawda?

Some kids get very angry. So angry that they can no longer be home or in school. Parents and teachers call them bad. But are they? We meet some of these kids in the children's hospital at the psychiatry ward. Animated images accompany their voices as we discover why they are here, why they are angry, and how it makes them feel.

 
Yaren i słońce (Yaren and the Sun)
Belgia, 2020, 19 min

Reżyseria / Directed by: Renate Raman, Joren Slaets
Zdjęcia / Cinematography by: Renate Raman, Joren Slaets 
Producent / Producer: Maarten Schmidt 
Produkcja / Production: Storyhouse
Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2021 – Festiwal JEF / JEF Festival

Kilka lat temu 10-letnia Yaren straciła mamę. Trudno jest sobie z tym poradzić. Tego lata wyjeżdża na obóz, gdzie są też inne dzieci, które straciły kogoś bliskiego i są smutne tak jak ona. Przez pięć dni wszyscy będą dzielić się emocjami i robić razem różne rzeczy, które pomogą im przeżywać smutek i poradzić sobie z tęsknotą za tymi, którzy odeszli. Na koniec obozu niektórzy obiecają sobie, że spotkają się znowu.

A short documentary about grief, healing and friendship. Four years ago ten-year-old Yaren lost her mother. This summer she nervously leaves for a special kind of camp: a grieving camp. Here, all the kids have lost someone close to them. In five beautiful, intense days Yaren and the other kids at camp bond over that one thing they all have in common: their grief.Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM