"Pulp Fiction" po śląsku!

"Pulp Fiction" po śląsku!
Pulp Fiction

USA, 1994
Reżyseria: Quentin Tarantino
Obsada: John Travolta, Uma Thurman, Samuel L. Jackson
Napisy: śląski lektor
Czas trwania: 154 min
Zapraszamy na jedyny pokaz specjalny "Pulp Fiction" z udziałem śląskich lektorów. Autorskie tłumaczenie do filmu Quentina Tarantino na język śląski wykonał dla nas Grzegorz Kulik, twórca przekładów m. in prozy Szczepana Twardocha. Dialogi czytać będą dla was aktorzy: Dariusz Chojnacki oraz Marcin Gaweł.

Nie ma chyba lepszego sposobu, żeby uczcić dwudziestopięciolecie filmu Quentina Tarantino w naszym regionie, jak "Pulp Fiction" po śląsku!
-----------------------------------------------

Pokaz rozpoczyna serię wydarzeń "NAJTISY. CZYLI EDUKACJA NOSTALGICZNA"Lata 90. w naszej zbiorowej świadomości to okres wypełniony pastelowo - fluorescencyjną szczęśliwością oraz czas wspominany z rozrzewnieniem i nostalgią za ostatnimi momentami analogowej, naprędce importowanej popkultury.

To oczywiście zbiór koloryzowanych, lepszych niż samo doświadczenie, ulotnych wspomnień, które z zasady miały przyćmić swoją pstrokatością nie do końca ciekawe czasy samowolki i szarości. 

Z pomocą owej nostalgii przychodzi mentalna kolekcja ówczesnych artefaktów - dla każdego, w zależności od wieku, to odrobinę inny zestaw. Zawsze jednak cechował je pewien kicz i nietrwałość. Te chemiczno - plastikowe wykwity fantazji były przełomowym momentem, przede wszystkim powiązanym z końcem pewnej epoki i początkiem nowego systemu, nie tylko w Polsce.

Dla nas to przede wszystkim przełomowy moment w popkulturze i kinematografii - zarówno na poziomie twórczym, jak i społecznym. Ciekawość i audiowizualny głód zaspokajany był przez piracki raj, ogólnodostępne wypożyczalnie kaset VHS oraz giełdy i stragany z partyzancko przegrywaną muzyką, filmami i grami wideo. Wszystko to w oparach swojskiego chałupnictwa i z ograniczonym budżetem.

Dla części z nas lata 90. to okres przedwiośnia: dzieciństwa, dorastania, pierwszych razów - zarówno osobistych, jak i społecznych. Chwila, w której po raz pierwszy od dłuższego czasu budowanie społeczności opierało się o zajawkę, zainteresowania i ciekawość nowego, nie zaś o historię i podziały. Z radością zatem zapraszamy do powspominania dawnych czasów, o których naszym obowiązkiem jest również edukować najmłodszych. 

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM