Dunkierka

Dunkierka
Dunkirk

Holandia, Wlk. Brytania, Francja, USA, 2017
Gatunek: akcja, dramat, wojenny
Scenariusz: Christopher Nolan
Reżyseria: Christopher Nolan
Obsada: Fionn Whitehead (Tommy), Jack Lowden (Collins), Tom Hardy (Farrier), Aneurin Barnard (Gibson) i Harry Styles (Alex).
Napisy: polskie
Czas trwania: 107 min
Film DUNKIERKA wraca do Kina Kosmos w cyklu KinoLato - nadrabiamy filmowe zaległości;
zapraszamy do zapoznania się z całym programem letnich powtórek tutaj.

Gdy 400 tys. żołnierzy nie mogło wrócić do domu... dom przybył im z pomocą.
Dramat wojenny, opowiadający o dramatycznym finale niemieckiej inwazji na Francję. W małym portowym miasteczku na połnocy Francji w czerwcu 1940 roku setki tysięcy alianckich żołnierzy z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji ewakułowły się w ucieczce przed nacierającą niemiecką armią.

Film Christophera Nolana (trylogia "Mroczny rycerz", "Incepcja", "Interstellar") opowiada o słynnej Operacji Dynamo, której efektem była granicząca z cudem ewakuacja odciętych przez Niemców żołnierzy Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego oraz innych oddziałów alianckich z Francji w 1940 roku. W wyniku trwającej blisko 10 dni akcji uratowano ponad 140 tysięcy francuskich i belgijskich żołnierzy oraz 198 tysięcy Brytyjczyków.

Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić choć garstkę żołnierzy.

Na ekranie pojawią się między innymi Cillian Murphy, Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branangh oraz Harry Styles znany młodszej widowni jako wokalista boysbandu One Direction.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM