Kino Kosmos w Katowicach

Legendarne kino znajdujące się na katowickiej Koszutce, które od powstania w 1965 roku gromadzi miłośników kina.

W Kosmosie na dwóch salach: Nostromo (367 miejsc) i Solaris (46 miejsc) codziennie oglądać można  dobre kino, które zadowoli wytrawnych znawców sztuki filmowej, a także przyciągnie widzów spragnionych najgłośniejszych premier.

Jednak repertuarowe nowości to nie wszystko. Kosmiczny gwiazdozbiór tworzą przeglądy mistrzów kina i cykle prezentujące KLASYKĘ z tradycyjnej taśmy 35 mm ze zbiorów jedynej w Polsce, regionalnej Filmoteki Śląskiej oraz Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, a także odrestaurowane cyfrowo arcydzieła. 2018 rok poświęciliśmy na całoroczną retrospektywę Ingmara Bergmana, rok 2019 – to nasz Rok z Kazimierzem Kutzem, rok 2020/21 - Rok z Fellinim.

Dla szukających tradycyjnej formuły dyskusyjnych spotkań mamy KLUB FILMOWY AMBASADA, polecamy także DYSKUSJE W KOSMOSIE – rozmowy z zaproszonymi gośćmi, reżyserami, pisarzami, specjalistami z różnych dziedzin, inspirowane filmem, o istotnych dla wszystkich sprawach.

Nie zapominamy też o bardziej dojrzałych widzach, którym serwujemy dobre kino w ramach PORY DLA SENIORA.

W kinie Kosmos coś dla siebie znajdą koneserzy sztuki operowej  – pokazujemy transmisje na żywo wprost z METROPOLITAN OPERA w Nowym Jorku.

Kino Kosmos to przyjazne miejsce, do którego zapraszamy też przed i po projekcjach. W GALERII PRZED SEANSEM  mają miejsce ciekawe wystawy fotosów, archiwalnych plakatów filmowych, a tuż obok znajduje się KĄCIK DLA DZIECI – przestrzeń dla maluchów, miejsce pełne zabawek i gier edukacyjnych.

Najmłodszych widzów zapraszamy też w NIEDZIELNE POPOŁUDNIA na pokazy bajeczek z Bolkiem i Lolkiem czy też Reksiem w rolach głównych, a także na cykl RODZINA W KINIE, w którym pokazujemy najnowsze wybrane produkcje dobrego kina dziecięcego.

U nas przy okazji wakacji, ferii, Dnia Dziecka i Mikołajek – zawsze na ekranie filmowe niespodzianki dla dzieci.

Kino Kosmos
ul. Sokolska 66
40-087 Katowice
tel. 32 258 05 08

www.kosmos.katowice.pl

sprawdź repertuar tego kina!

Instytucja Filmowa SILESIA FILM