Kino Kosmos w Katowicach

 Legendarne, katowickie KINO znajdujące się na Koszutce. Siła napędowa i maksymalnie interdyscyplinarne miejsce Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Tu odbywają się PREMIERY filmów współfinansowanych przez Śląski Fundusz Filmowy, warsztaty filmowe dla młodych i nieco starszych, spotkania z gwiazdami, debaty o ważnych dla Śląska sprawach, czy przeglądy kultowych rarytasów, których nie można zobaczyć w żadnym innym kinie. To tutaj swoją siedzibę ma AKADEMIA FILMOWA dla młodzieży. Tutaj jest zawsze dobra PORA DLA SENIORA, by zobaczyć ciekawy film i o nim porozmawiać. Tutaj spotykają się bywalcy FILMOTEKI KONESERA i CZWARTKU Z KRYMINAŁEM, by delektować się perłami filmowymi ze zbiorów jedynej w Polsce, regionalnej Filmoteki Śląskiej oraz z Filmoteki Narodowej. Tutaj na żywo w jakości HD transmitowane są z Nowego Jorku przedstawienia operowe z Metropolitan Opera, z Londynu spektakle National Theatre. I co roku właśnie tutaj w październiku bije serce Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN.

Prócz aktywności programowej, Kino Kosmos prowadzi otwartą dla wszystkich MEDIATEKĘ (czynną  w pon. wt i czw – uwaga – aż do godziny 20:00!), w której bezpłatnie obejrzeć można filmy (liczba ponad 4000 tytułów dostępnych na dvd nieustannie rośnie!). Można tu zobaczyć tytuły, których daremnie szukać w wypożyczalniach, a także zagłębić się w książki czy przejrzeć polskie i zagraniczne czasopisma filmowe. Natomiast przed projekcją warto zajrzeć do GALERII PRZED SEANSEM - mają w niej miejsce iście kosmiczne wystawy!

Jak każda, znajdująca się raptem 11 minut spacerem od Spodka, filmowa galaktyka przebiegająca pod linią wysokiego napięcia, KINO KOSMOS katalizuje energię i błyskawicznie stymuluje rzeczywistość. Rozświetla blaskiem nie tylko dwie sale: Solaris i Nostromo, ale przede wszystkim liczne twarze odwiedzających je osób. Uważajcie, ziemia jest pełna kosmitów!

Kino Kosmos
ul. Sokolska 66
40-087 Katowice
tel. 32 258 05 08

www.kosmos.katowice.pl

Sprawdź repertuar tego kina!

Instytucja Filmowa SILESIA FILM