Ja, Pobieda i Berlin

Ja, Pobieda i Berlin
Я, Побєда і Берлін / Ya, Pobyeda i Berlin

Ukraina, 2024
Scenariusz: Oleksii Komarovskyi, Nina Shulika, Anatolii Krym
Reżyseria: Olga Ryashyna
Producent: UPHub, Ukrainian State Film Agency
Obsada: Ivan Blindar, Mariia Stopnyk, Volodymyr Geva
Napisy: polskie napisy
Czas trwania: 114 min
"Ja, Pobieda i Berlin" to opowieść o tym, jak na trzy dni przed planowanym koncertem początkujący muzyk Kuźma ze swoim przyjacielem Bardem rusza w drogę do Berlina starą pobiedą. Mieszka tam stary kolekcjoner, który chętnie wymieni podobne do Garbusa autko na Mercedesa- Benza 600. Kuźma obiecuje swojej dziewczynie Barbarze wrócić do domu nową furą, a chłopakom z zespołu – zdążyć na występ. Oczywiście, już od samego początku podróży coś idzie niezgodnie z planem.

Film w języku ukraińskim z polskimi napisami. Фільм українською мовою з польськими субтитрами.

Obraz powstał na podstawie książki słynnego ukraińskiego muzyka, lidera zespołu "Skriabin" Kuźmy Skriabina.
Film o młodości, muzyce, miłości i nostalgii nad latami 90-tymi - tak o komedii "Ja, Pobieda i Berlin" mówi jej producent Aleksiej Tierentiew.
Film Olgi Ryashynej ukazał się w kinach ukraińskich 14 marca i już od ponad 5 tygodni jest grany w wypełnionych po brzegi salach zarówno u naszych wschodnich sąsiadów, jak i w Stanach Zjednoczonych.
Obraz powstał na podstawie książki słynnego ukraińskiego muzyka, lidera zespołu „Skriabin" Kuźmy Skriabina, który w 2015 roku zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego, co zszokowało wiele osób w kraju.
- W filmie chcieliśmy pokazać klimat świata Kuźmy, jego wizję życia, pozytywne nastawienie do wszelkich problemów i trudności (…) jesteśmy przekonani, że projekt będzie interesujący dla publiczności – młodzi widzowie zobaczą, jak „szaleli" ich rodzice, a każdy dorosły chętnie zanurzy się w tamte czasy – podkreśla Tierentiew.
(za Wyborcza.pl)

(опис фільму:)
Шалені 90-ті. За три дні до запланованого концерту музикант-початківець Кузьма вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій «Побєді». Кажуть, там є колекціонер, готовий обміняти жовту бестію на шестисотий «Мерс». Кузьма обіцяє своїй дівчині Барбарі повернутися додому на новій тачці, а хлопцям з гурту - встигнути на виступ. Вже з перших хвилин подорожі все, звісно, йде не за планом. Проте точно відомо одне: пригода допоможе героям знайти справжнє призначення.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

YPIB1600x960Polish
z30959177IHGFilm--Ja--Pobieda-i-Berlin--
z30959178IHGFilm--Ja--Pobieda-i-Berlin--
z30959176IHGFilm--Ja--Pobieda-i-Berlin--
z30959175IHGFilm--Ja--Pobieda-i-Berlin--

Instytucja Filmowa SILESIA FILM