Seans z muzyką na żywo: Rozkosze gościnności. Inauguracja Dni Śląskich Kin Studyjnych

Seans z muzyką na żywo: Rozkosze gościnności. Inauguracja Dni Śląskich Kin Studyjnych
Our Hospitality

USA, 1923
Gatunek: komedia
Reżyseria: B. Keaton, J. B. Blystone
Obsada: B. Keaton, J. B. Blystone
Czas trwania: 75 min
Do klasycznej komedii z Busterem Keatonem oprawę muzyczną na żywo wykonają: Adam Jędrysik (gitara, elektronika) oraz Jacek Bies (instrumenty klawiszowe). 

Akcja filmu rozgrywa się w dziewiętnastowiecznej Ameryce i oparta jest na motywie zemsty rodowej dwóch rodzin: Canfieldów i McKayów. 20 lat po śmiertelnej strzelaninie głów tych dwóch rodów William (w tej roli legendarny reżyser i aktor, Buster Keaton), ostatni potomek rodziny McKayów mieszkający w Nowym Jorku, otrzymuje list informujący go, że jest jedynym spadkobiercą posiadłości w Rockville. Wraca w swe rodzinne strony, w których szybko zostaje rozpoznany przez wrogą mu rodzinę Canfieldów - "rozkosze gościnności" prezentują mu się w pełnej krasie.

Jacek Bies - student drugiego roku w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu. Od kilku lat aktywnie udziela się artystycznie w zakresie występów solowych, kameralnych, a także z towarzyszeniem orkiestry. Od roku 2023 współpracuje z raperem Meek, Oh Why?, jest również członkiem zespołów Ferbi, oraz Paktofonika Live Band. Jest odtwórcą jednej z głównych ról oraz współwykonawcą wykorzystanych utworów fortepianowych w filmie Chleb i sól (reż. Damian Kocur, Polska, 2022).

Adam Jędrysik - gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny pochodzący z Katowic. Tworząc i wykonując muzykę korzysta z improwizacji oraz opiera się na sonorystycznym podejściu do brzmienia swojego instrumentu, wykorzystując urządzenia elektroniczne jako część własnego języka muzycznego. Zajmuje się również realizacją dźwięku, co przekłada się bezpośrednio na sposób kreowania brzmienia swojej gitary.

------------------------------------------------------------------
Od lat wspaniale wpisują się w filmowe tradycje naszego regionu łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność – to tu zobaczysz filmową klasykę w świetnej jakości, najnowsze artystyczne produkcje z całego świata, a po seansach porozmawiasz o kinie podczas ciekawych dyskusji ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury.

★ Rialto ★ Światowid ★ Meduza ★ Świt ★Amok ★ Roma ★ BCKino ★ Kadr ★ Janosik ★ Patria

Zainicjowane przez Śląskie Towarzystwo Filmowe Dni Śląskich Kin Studyjnych mają na celu spopularyzowanie tych miejsc, pokazanie mieszkańcom, że nadal aktywnie działają z myślą o nich właśnie, a wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie to wartość, jakiej nie zapewni im samotny wieczór przed telewizorem czy ekranem komputera. W wydarzeniu bierze udział 10 kin, które stanowią reprezentatywną grupę spośród wszystkich subregionów: śląskiej industri, Zagłębia, górzystego południa oraz Opola, które jest historyczną stolicą Górnego Śląska.

W tych kinach w dniach 24-26 maja 2024 możecie szukać seansów wzbogaconych o prelekcje, ciekawostki z ich historii. Będzie także oprowadzanie po Pałacu Zagłębia, w którym mieści się kino Kadr w Dąbrowie Górniczej i spacer śladami gliwickich kin.

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/slaskie.towarzystwo.filmowe oraz na stronach internetowych poszczególnych kin.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM