Ferie zimowe: "Jasna strona" zestaw animacji cz.2 + warsztaty [obowiązują zapisy na warsztaty]

Ferie zimowe: "Jasna strona" zestaw animacji cz.2 + warsztaty [obowiązują zapisy na warsztaty]
向着明亮那方

Chiny, 2021
Gatunek: Zestaw animacji
Reżyseria: Maoning Liu, Kun Yu, Yi Zhao
Czas trwania: 43 min
FERIE W KOSMOSIE

W tym roku podczas ferii zimowych w Kinie Kosmos wyruszamy w fascynującą podróż do Chin. Podczas zwiedzania azjatyckiego kontynentu młodzi widzowie poznają nieznane polskiej publiczności chińskie animacje, a także język i kulturę jego mieszkańców.
Shengmiao Yu i Agata Olszowa z Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego opowiedzą o maskach z opery pekińskiej; wraz Alicją Drendą ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poznamy zwierzęta zamieszkujące Chiny, a o azjatyckich smokach opowie ilustratorka Hanna Świtała. Będzie można też nauczyć się chińskich słów podczas warsztatów z Martyną Stanisz, założycielką Szkoły Języków Azjatyckich MOLIHUA. Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i widzów indywidualnych. Na warsztaty obowiązują zapisy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JASNA STRONA (向着明亮那方)

Siedem krótkometrażowych filmów animowanych wyreżyserowanych przez siedmiu reżyserów i reżyserki obejmuje różne formy animacji i koncentruje się na rodzicielstwie, relacjach człowieka z naturą, braterstwie, rozwoju i dobrosąsiedztwie. Animacje przywołują najpiękniejsze i najmilsze wspomnienia z dzieciństwa twórców i twórczyń. Wielkim walorem „Jasnej strony” jest fantastyczna mnogość pięknych form użytych animacji oraz cudowna żonglerka chińskimi mitami i kulturą, przy okazji bardzo przystępna nawet dla najmłodszych widzów.

Zestaw chińskich animacji „Jasna strona” to familijna odsłona Roku z kinem Azji. Filmowa klasyka i intrygujące odkrycia najnowszego kina Azji. Spotkania z ekspertami, wykłady, warsztaty tematyczne dla młodych widzów. Fascynująca różnorodność kultur. Nasze filmowe spotkania z kinematografią największego kontynentu na Ziemi rozpoczynamy od kina chińskiego.

Część 2: „Generał Heng i Generał Ha”, „Niebieski wózek babci”, „Niedziela małego Yi"

Seans z lektorką Małgorzatą Lietz, czytającą w języku polskim.
Kategoria wiekowa: 6+

Bilety: 16 zł

10.00 | WARSZTATY JĘZYKA CHIŃSKIEGO
Zapraszamy w podróż po języku chińskim. W czasie warsztatów nauczymy się podstawowych zwrotów oraz plastycznie zinterpretujemy chińskie piktogramy.
Osoba prowadząca: Martyna Stanisz, Szkoła Języków Azjatyckich MOLIHUA
Czas trwania warsztatów: 60 min

11.00 | PRZERWA | 10 min

11.10 | SEANS | 43 min

Szczegółowe informacje oraz zapisy: Małgorzata Lietz, m.lietz@kosmos.katowice.pl, tel. 502 237 674

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

4b
vlcsnap-2024-01-03-10h16m30s843
vlcsnap-2024-01-03-10h16m16s942
vlcsnap-2024-01-03-10h15m15s688
vlcsnap-2024-01-03-10h14m48s166

Instytucja Filmowa SILESIA FILM