Ferie zimowe: Chłopiec i czapla

Ferie zimowe: Chłopiec i czapla
Kimitachi wa Dō Ikiru ka

Japonia, 2023
Gatunek: anime, dramat
Scenariusz: Hayao Miyazaki
Reżyseria: Hayao Miyazaki
Producent: Studio Ghibli
Napisy: Wersja oryginalna z polskimi napisami
Czas trwania: 124 min

FERIE W KOSMOSIE
W tym roku podczas ferii zimowych w Kinie Kosmos wyruszamy w fascynującą podróż do Chin. Podczas zwiedzania azjatyckiego kontynentu młodzi widzowie poznają nieznane polskiej publiczności chińskie animacje, a także język i kulturę jego mieszkańców.
Shengmiao Yu i Agata Olszowa z Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego opowiedzą o maskach z opery pekińskiej; wraz Alicją Drendą ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poznamy zwierzęta zamieszkujące Chiny, a o azjatyckich smokach opowie ilustratorka Hanna Świtała. Będzie można też nauczyć się chińskich słów podczas warsztatów z Martyną Stanisz, założycielką Szkoły Języków Azjatyckich MOLIHUA. Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i widzów indywidualnych. Na warsztaty obowiązują zapisy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chłopiec i czapla

Po stracie matki Mahito wraz ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Kategoria wiekowa: 12+
Seans w języku japońskim z polskimi napisami!

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Chopiec-i-czapla-8
Chopiec-i-czapla-7
Chopiec-i-czapla-6
Chopiec-i-czapla-5
Chopiec-i-czapla-4
Chopiec-i-czapla-2
Chopiec-i-czapla-1

Instytucja Filmowa SILESIA FILM