Rodzina w kinie: "Jasna strona" zestaw animacji cz.1 + warsztaty [obowiązują zapisy na warsztaty]

Rodzina w kinie: "Jasna strona" zestaw animacji cz.1 + warsztaty [obowiązują zapisy na warsztaty]
向着明亮那方

Chiny, 2021
Gatunek: zestaw animacji
Reżyseria: Chen Chen, Xiya Lan, Nianze Li, Gaoxiang Liu
Czas trwania: 43 min
FERIE W KOSMOSIE

W tym roku podczas ferii zimowych w Kinie Kosmos wyruszamy w fascynującą podróż do Chin. Podczas zwiedzania azjatyckiego kontynentu młodzi widzowie poznają nieznane polskiej publiczności chińskie animacje, a także język i kulturę jego mieszkańców.
Shengmiao Yu i Agata Olszowa z Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Śląskiego opowiedzą o maskach z opery pekińskiej; wraz Alicją Drendą ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego poznamy zwierzęta zamieszkujące Chiny, a o azjatyckich smokach opowie ilustratorka Hanna Świtała. Będzie można też nauczyć się chińskich słów podczas warsztatów z Martyną Stanisz, założycielką Szkoły Języków Azjatyckich MOLIHUA. Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i widzów indywidualnych. Na warsztaty obowiązują zapisy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RODZINA W KINIE | Kino Kosmos | w każdą niedzielę | godz. 16:00

To projekcje i wydarzenia dla młodych widzów oraz całych rodzin, skierowane do dzieci w różnym wieku. Oprócz seansów, w wybrane niedziele organizujemy dodatkowe aktywności: spotkania, warsztaty, dyskusje.

Twoje dziecko będzie pierwszy raz w kinie? Zgłoście się do kasy po pamiątkowy dyplom!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JASNA STRONA (向着明亮那方)

Siedem krótkometrażowych filmów animowanych wyreżyserowanych przez siedmiu reżyserów i reżyserki obejmuje różne formy animacji i koncentruje się na rodzicielstwie, relacjach człowieka z naturą, braterstwie, rozwoju i dobrosąsiedztwie. Animacje przywołują najpiękniejsze i najmilsze wspomnienia z dzieciństwa twórców i twórczyń. Wielkim walorem „Jasnej strony” jest fantastyczna mnogość pięknych form użytych animacji oraz cudowna żonglerka chińskimi mitami i kulturą, przy okazji bardzo przystępna nawet dla najmłodszych widzów.

Zestaw chińskich animacji „Jasna strona” to familijna odsłona Roku z kinem Azji. Filmowa klasyka i intrygujące odkrycia najnowszego kina Azji. Spotkania z ekspertami, wykłady, warsztaty tematyczne dla młodych widzów. Fascynująca różnorodność kultur. Nasze filmowe spotkania z kinematografią największego kontynentu na Ziemi rozpoczynamy od kina chińskiego.

Część 1: „Pytania króliczka”, „Dziewczynka-świetlik”, „Mały pociąg”, „Słodka zupa wujka Kuaia” 

Seans z lektorką Joanną Płonką, czytającą w języku polskim.
Kategoria wiekowa: 6+

Bilety: 16 zł

Warsztaty po seansie: TAJEMNICZE MASKI

W jakim celu wykorzystywane są maski w tradycyjnej pekińskiej operze? Wraz z pracownikami Centrum Języka i Kultury Chińskiej spróbujemy stworzyć własne maski.
Osoba prowadząca: Shengmiao Yu, Centrum Języka i Kultury Chińskiej UŚ
Czas trwania warsztatów: 60 min  

Uwaga: Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy do 27.01.2024, do godz. 21.00 pod adresem: kasa@kosmos.katowice.pl. W treści maila prosimy o podanie imion i nazwisk opiekuna i dziecka oraz nazwy, terminu i godziny wydarzenia. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest podpisanie zgody o udostępnianie wizerunku.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

4b
vlcsnap-2024-01-03-10h16m30s843
vlcsnap-2024-01-03-10h16m16s942
vlcsnap-2024-01-03-10h15m15s688
vlcsnap-2024-01-03-10h14m48s166

Instytucja Filmowa SILESIA FILM