Moda na Kosmos: seans „Beksa" połączony z prelekcją Karoliny Kostyry

Moda na Kosmos: seans „Beksa" połączony z prelekcją Karoliny Kostyry
Cry-Baby

USA, 1990
Scenariusz: John Waters
Reżyseria: John Waters
Producent: Universal Pictures, Imagine Entertainment
Obsada: Johnny Depp , Amy Locane , Susan Tyrrell , Polly Bergen
Czas trwania: 85 min
MODA NA KOSMOS

30.09.2023 | sobota | Kino Kosmos

Kino Kosmos we współpracy ze Śląskimi Lumpiarami zapraszają na czwartą edycję Mody na Kosmos!

Film i moda. Ich przenikanie się to fascynująca historia niekończących się wzajemnych inspiracji i wizualnych zachwytów. Zmienne, w ciągłym ruchu i ewolucji – od lat tworzą najsilniejsze symbole swoich czasów: opowiadają rzeczywistość, pobudzają wyobraźnię, przywołują wspomnienia.

W sobotę,  30 września, zapraszamy do Kina Kosmos na wydarzenie, które powstało z miłości do mody dawnych lat. Moda na Kosmos to pokazy klasyki kina, prelekcje, spotkania i – przede wszystkim – targi mody vintage, na których znajdziemy starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki.

..........................................

11.00 – 17:00 | Targi Mody Vintage

Już po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić Was na targi mody vintage, które odbędą się w holu Kina Kosmos! Najlepsi wystawcy przygotują dla Was starannie wyselekcjonowaną odzież i dodatki z drugiej ręki.

W holu kina spotkacie m.in.: Śląskie Lumpiary, Używki, Broken Things, Naturalnie Vintage, Miłomi Candle,  Two Rivers Vintage, La La Lady.

Wstęp: 5 zł lub darmowy z biletem do kina

...........................................

 16:00 | „Beksa” + Karoliny Kostyry | reż. John Waters, USA, 1990 r.

Prelekcję przed seansem pt.: „Problem z ekranowym retro. Powroty do lat pięćdziesiątych w dobrym i złym stylu”  wygłosi filmoznawczyni, a prywatnie ogromna fanka filmu, Karolina Kostyra.

Stany Zjednoczone, prezydentem jest Eisenhower, króluje wszechobecny rock & roll. Natomiast Wade „Beksa” Walker jest najgorszym łobuzem w swoim liceum. Johnny Depp dowodzi doborowej obsadzie grając chłopaka z marginesu, którego urok i szczere łzy powodują, że dziewczyny nie mogą mu się oprzeć. Jedną z nich jest Allison Vernon-Williams (Amy Locane), bogata, piękna  i określana mianem „sztywniaczki”. Dziewczyna zakochuje się bez pamięci w młodocianym przestępcy i jego rock & rollowym świecie szybkich samochodów i jeszcze szybszych kobiet. John Waters przedstawia z nostalgią i lekkim przymrużeniem oka okres przemian roku 1954.

Bilety: 12 zł

............................................

19:00 – 24:00 | „Nostalgia Party” | potańcówka w stylu lat 80. i 90. | Kinoteatr Rialto

Prosto z sali kinowej pozostając w tanecznym klimacie zapraszamy Was na klasyczną potańcówkę w stylu lat 80. i 90. Usłyszycie wiecznie żywe przeboje, dzięki którym przeniesiecie się do czasów, gdzie królowały Britney Spears i Spice Girls, serca kradł Limahl i chłopaki z Backstreet Boys, a modowe trendy wyznaczała Madonna i Cindy Lauper.

Wybierz się z nami w tą nostalgiczną podróż! Przebrania mile widziane 😊

Bilety: 25 zł

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

greasy-fat-and-stained-johnny-depp-s-new-look-has-got-the-internet-all-flustered-b-618949
beksa-2
maxresdefault

Instytucja Filmowa SILESIA FILM