Przystanek Śląsk | Terminator 2. Dzień sądu PO ŚLĄSKU

Przystanek Śląsk | Terminator 2. Dzień sądu PO ŚLĄSKU
Terminator 2: Judgment Day

USA, 1991
Scenariusz: James Cameron, William Wisher
Reżyseria: James Cameron
Producent: Carolco Pictures, Pacific Western, Lightstorm Entertainment
Obsada: Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick, Earl Boen, Joe Morton, S. Epatha Merkerson
Napisy: śląski dubbing wykonywany na żywo
Czas trwania: 137 min

24.09 | ND | 17.30
TERMINATOR PO ŚLĄSKU | Terminator 2. Dzień sądu, reż. James Cameron | USA | 1991 | 137 min

Zakończony idealnym cliffhangerem finał oryginału oraz osiągnięte przez niego wysokie wyniki finansowe nie pozostawiły Jamesowi Cameronowi wyboru: musiał nakręcić kontynuację losów Sarah Connor oraz T-800. Przesunięcie środka ciężkości filmu z budowania złowrogiego nastroju na wypełnione akcją widowisko sprawdziło się już przy kontynuacji „Obcego”, ale razem z powiększeniem obsady o nastoletniego bohatera wywołało szok ówczesnej publiczności. Jak się okazało, niesłusznie. „Dzień sądu” potwierdził, że Cameronowi można powierzać najambitniejsze projekty w dziejach kina i oczekiwać fantastycznych rezultatów: rzetelnego rzemiosła, technicznych innowacji oraz zachwycającego widowiskowością i tempem akcji kina przygodowego.

Autorskie tłumaczenie do filmu na język śląski wykonał Grzegorz Kulik, twórca przekładów m.in prozy Szczepana Twardocha. Dialogi czytać będą dla was aktorzy Teatru Śląskiego w Katowicach Marcin Gaweł  i Paweł Kempa.

.......................

Pokaz w cyklu PRZYSTANEK ŚLĄSK.

PRZYSTANEK ŚLĄSK to multidyscyplinarne wydarzenie. Podczas którego pokazane zostaną najważniejsze spektakle scen województwa śląskiego poruszające temat lokalności, odbędą się koncerty, debaty, pokazy filmowe i działania performatywne. Jednym z organizatorów cyklu jest Instytucja Filmowa Silesia Film.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

8
6
7
g
5
4
3
1

Instytucja Filmowa SILESIA FILM