KINO DOBRYCH EMOCJI: Belle (dubbing)

KINO DOBRYCH EMOCJI: Belle (dubbing)
Belle: Ryū to Sobakasu no Hime

Japonia, 2021
Gatunek: Sci-Fi / Anime
Reżyseria: Mamoru Hosoda
Obsada: Kaho Nakamura, Ryô Narita, Shôta Sometani, Tina Tamashiro, Lilas Ikuta
Czas trwania: 121 min
KINO DOBRYCH EMOCJI: są to seanse połączone z wykładami, zarówno dla widzów indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych. Przegląd został opracowany przez zespół edukatorów, arteterapeutów oraz psychologów. Pierwszym etapem pracy nad programem było zdefiniowanie współczesnych problemów, z którymi na co dzień mierzą się dzieci oraz młodzież. Zapraszamy na  przygotowane i przeprowadzone przez specjalistów warsztaty oraz wykłady, którym towarzyszą wyselekcjonowane przez filmowych edukatorów filmy.

godz. 10:00 Wykład (60 min)
ok 11:00 Seans filmu „Belle”

TEMAT: Stawiamy granice. Prywatność w Internecie


FILM: „Belle” | reż. Mamoru Hosoda | Japonia | 2021 | 121 min | dubbing | 10 +

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata „U”, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym Internecie piosenkarką.

OPIS WYKŁADU: Jakie są konsekwencje ciągłego bycia w Internecie? W jaki sposób tworzony jest wirtualny świat? W trakcie warsztatów spróbujemy określić powody i konsekwencje cyberuzależnienia. Nauczymy się, jak świadomie wykorzystywać potencjał social mediów i co możemy zrobić, by uchronić się przed zagrożeniami w sieci.

CZAS TRWANIA WYKŁADU: 60 min

PROWADZENIE: Patryk Goleń – psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny. Ukończył czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Śląskiej Szkole Psychoterapii. Pracuje głównie w nurcie psychodynamicznym, jednakże w zależności od potrzeb danej terapii stosuje także inne techniki, w tym psychodramę oraz metody poznawczo-behawioralne.

Istnieje możliwość zapisania grupy szkolnej, zapraszamy do kontaktu!

Cały program (w tym seanse zamknięte tylko dla grup szkolnych): https://kosmos.katowice.pl/szkoly/

Małgorzata Dębniak
m.debniak@kosmos.katowice.pl
tel. 502 237 674

Bilety: 13 zł                          

Program przeglądu „Kino dobrych emocji” został objęty patronatem Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach!
Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Belle-1
Belle-6
Belle-8
Belle-2
Belle-10
Belle-9
Belle-11

Instytucja Filmowa SILESIA FILM