19. MDAG: Simona + spotkanie z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz

19. MDAG: Simona + spotkanie z reżyserką Natalią Koryncką-Gruz
Simona

Polska / Poland, 2022
Reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz
Obsada:
Czas trwania: 91 min
Simona (Simona) 

Polska / Poland, 2022, 91 min

Reżyseria / Directed by: Natalia Koryncka-Gruz

Zdjęcia / Cinematography by: Krystian Matysek

Producent / Producer: Natalia Koryncka-Gruz

Produkcja / Production: Eureka Studio

Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2022 – Millennium Docs Against Gravity FF: premiera światowa / Millennium Docs Against Gravity FF: world premiere

Simona Kossak - córka, wnuczka i prawnuczka słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji, pracując jako psycholożka i badaczka dzikich zwierząt. Niezwykła kobieta - samotnie walcząca o dobro przyrody pionierka budowania społecznej świadomości związku człowieka z przyrodą. O tej inspirującej i wyprzedzającej swojej czasy bohaterce Puszczy, jej życiu, odwadze, wyborach i powracaniu do korzeni porozmawiamy z reżyserką filmu „Simona" - uznaną polską dokumentalistką i autorką filmów fabularnych, Natalią Koryncką-Gruz.

Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Jako spadkobierczyni testamentu Lecha Wilczka, partnera Simony, który był autorem niezwykłych zdjęć z ich wspólnego życia w leśniczówce „Dziedzinka”, Ida ma dostęp do jego archiwum. Porządkując pozostawione przez Lecha zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne, których nie była świadoma. Wraz z nią poznajemy świat magicznej, pradawnej, ale także tej współczesnej Puszczy. To opowieść o niezwykłym życiu Simony, córki, wnuczki i prawnuczki słynnego rodu Kossaków, która porzuciła Kraków i odnalazła dom z dala od cywilizacji, pracując jako psycholożka i badaczka dzikich zwierząt. To dzięki niej postrzegamy Puszczę nie jako rezerwat przyrody, ale unikalny, jedyny w swoim rodzaju, ekosystem, który istnieje od tysięcy lat. To miejsce jest schronieniem dla zwierząt, które często są już na progu wyginięcia. 
Z tej opowieści wyłania się postać osoby wielowymiarowej, barwnej, bezkompromisowej, radykalnej w zachowaniu i poglądach, wyprzedzającej swój czas i przez to często samotnie walczącej o dobro przyrody i budowanie społecznej świadomości związku człowieka z przyrodą. Dla Idy podróż do Puszczy jest za to powrotem do wspomnień z dzieciństwa, odkrywaniem własnych korzeni a jednocześnie spotkaniem z przodkinią wielkiego formatu, której przesłanie jest ponadczasowe.

Ida (26), the grandniece of Simona Kossak, travels to the Białowieża Forest at the Polish-Belarussian border. She is the heir of Lech Wilczek – Simona Kossak’s partner and the author of numerous pictures documenting their life together. Sorting through the photos left by Wilczek, Ida uncovers stories from the life he had with Simona, captured in the photographs and their friends’ memories...............................................................................................
Ceny biletów:

19 zł - bilet normalny
16 zł - bilet ulgowy
13 zł - bilet na film sekcji OKI DOKI

..............................................................................................

KUP KARNET NA 19. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

UWAGA! W sprzedaży dostępne jeszcze ostatnie KARNETY w cenie 150 zł.

Przy zakupie karnetu prosimy o przesłanie imienia, nazwiska oraz zdjęcia na adres kasa@swiatowid.katowice.pl

..............................................................................................

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM