Czułe rozmowy: Stalowe magnolie + warsztaty szydełkowania

Czułe rozmowy: Stalowe magnolie + warsztaty szydełkowania
Steel Magnolias

USA, 1989
Scenariusz: Robert Harling
Reżyseria: Herbert Ross
Producent: TriStar Pictures/ Rastar Films
Obsada: Julia Roberts (Shelby Eatenton Latcherie), Sally Field (M'Lynn Eatenton), Shirley MacLaine (Ouiser Boudreaux), Daryl Hannah (Annelle Dupuy Desoto) i Dolly Parton (Truvy Jones).
Napisy: polskie
Czas trwania: 117 min
Miasteczko Chinquapin położone na dalekim południu USA, mieści pewien niewielki, ale za to bardzo elegancki salon piękności Truvy Jones. Życie miejscowych kobiet związane jest właśnie z tym miejscem. Bohaterki filmu spotykają się tutaj, aby dyskutować na przeróżne tematy. Jedna z nich - właścicielka salonu przeżywa właśnie kryzys małżeński. Ma problemy ze swoim bezrobotnym mężem. Kobieta postanawia zatrudnić nową pracownicę w swoim zakładzie. Jest to nieśmiała i zagubiona Annelle, skrywająca jakąś tajemnice z przeszłości. Kolejną klientką bywającą w salonie jest wdowa po miejscowym burmistrzu, Clairee Belcher. Clairee natomiast przyjaźni się ze złośliwą Ouiser Boudreaux, która nigdy nie rozstaje się ze swoim kudłatym psem. Do salonu często zagląda także gospodyni domowa M'Lynn Eatenton. Kobieta, mimo licznego potomstwa, zawsze znajdzie czas, aby odwiedzić w salonie swoje przyjaciółki. Głowa M'Lynn zaprzątnięta jest teraz ślubem najstarszej córki Shelby. Niestety, ślub to nie jedyne zmartwienie opiekuńczej mamy. Shelby jest chora na cukrzycę, co uniemożliwia jej bezpowikłaniowe urodzenie dziecka. Córka, pomimo zastrzeżeń lekarzy o zagrożeniu życia, postanawia mieć potomstwo. (filmweb.pl)CZUŁE ROZMOWY W RACIBORSKIM KINIE BAŁTYK

Chwila relaksu, ciekawe rozmowy, zawieranie nowych znajomości, a wszystko to w towarzystwie dobrego kina. W środę, 17 listopada rozpoczynamy nowy cykl spotkań skierowanych do kobiecej publiczności. Raz w miesiącu zapraszamy widzki na warsztaty tematyczne i towarzyszący im pokaz filmu. W programie m. in. "Stalowe magnolie", "Spencer" czy warsztaty jogi.

Cykl, nawiązując swoją nazwą do klasycznego filmu o relacjach i emocjach kobiet, czyli "Czułych słówek", łączy w sobie chęć stworzenia przestrzeni dla kobiecych spotkań oraz połączenia różnych form aktywności: warsztatowej, dyskusyjnej i kinomańskiej. Poza możliwością obejrzenia na dużym ekranie specjalnie wybranych filmów - zarówno z klasyki kina, jak i najnowszych propozycji filmowych, każde spotkanie będzie okazją do poznania albo zgłębienia innego rodzaju relaksującej aktywności.

Na początek - 17 listopada - warsztaty szydełkowania, które poprowadzi Zuzanna Tomaszewska - znana w Raciborzu kobieta wielu talentów, szefowa komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Opieki Społecznej Rady Miasta Racibórz, zawodowa flecistka i zapalona amatorka szydełkowania. Po warsztatach - seans filmu "Stalowe magnolie": wspaniałej i poruszającej filmowej opowieści o przyjaźni i sile kobiet m. in. z Julią Roberts, Sally Field, Shirley MacLaine i Dolly Parton.

Grudniowe spotkanie
poświęcone będzie przygotowaniu świątecznych stroików pod czułym okiem specjalistki z lokalnej kwiaciarni. Dopełni je rozgrywający się w bożonarodzeniowy weekend "Spencer" - najnowszy, długo wyczekiwany film biograficzny o Księżnej Dianie z Kristen Stewart w tytułowej roli. W nowy rok wejdziemy z nową energią: 19 stycznia pokaz filmu dokumentalnego o fenomenie jogi "Powitanie słońca" poprzedzą warsztaty jogi prowadzone przez studio Shangri La.

Chcemy, by był to specjalny czas przeznaczony dla kobiet: chwila relaksu, ciekawych rozmów, zawierania nowych znajomości, a wszystko to w towarzystwie dobrego kina.

Zapraszamy do Kina Bałtyk na CZUŁE ROZMOWY!


CZUŁE ROZMOWY

17 listopada | środa | 19:00
Warsztaty szydełkowania z Zuzanną Tomaszewską + pokaz filmu "Stalowe magnolie", reż. H. Ross | USA | 1989 | 117 min

15 grudnia | środa | 19:00
Warsztaty z robienia świątecznych stroików + pokaz filmu "Spencer", reż. P. Larraín | Niemcy, Wielka Brytania, Chile | 2021 | 111 min

19 stycznia | środa | 19:00
Warsztaty jogi + pokaz filmu dokumentalnego "Powitanie słońca", reż. S. Haskell | Francja | 2019 | 85 min

Cena spotkania: 25 zł / Dla posiadaczek i posiadaczy karnetu Klubu Konesera: 14 zł

Bilety do nabycia w kasie Kina Bałtyk i na Filmowa.net

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM