Film i Miasto vol. 3: Śladami filmowych lokacji: pokaz w Kinoteatrze Rialto i zdobycie najwyższych szczytów Katowic

Film i Miasto vol. 3: Śladami filmowych lokacji: pokaz w Kinoteatrze Rialto i zdobycie najwyższych szczytów Katowic

Wspinaczka miejska: zdobycie najwyższych szczytów Katowic (Wzgórze Wandy, Hałda w Kostuchnie) - wydarzenie z udziałem wybitnego alpinisty i himalaisty - KRZYSZTOFA WIELICKIEGO.

bilet 20 zł (obejmuje koszt przejazdu busem, udział w prezentacji i wycieczce) | liczba miejsc ograniczona
bilet 5 zł (udział w prezentacji i wycieczce, bez przejazdu busem)

+ wprowadzenie w Kinoteatrze Rialto - prezentacja filmowego wizerunku hałdy w polskiej kinematografii: Patrycja Młynarczyk z Silesia Film Commission | 11.00 - 11.30
+ przejazd z Kinoteatru Rialto do Murcek | 11.30 - 12.00
+ rozgrzewka, zdobycie najwyższego szczytu Katowic pod okiem doświadczonego instruktora, powrót pod Kinoteatr Rialto | 12.00 - 14.00
 

W czasach pandemii miasta są nie tylko naszym miejscem zamieszkania, pracy, ale też aktywności sportowej i rekreacyjnej. Czy jednak zdążyliśmy odkryć wszystkie ich możliwości i miejsca, które można wykorzystać na aktywny odpoczynek? Jak chociażby Wzgórze Wandy zatopione w stuletnim bukowym lesie? Albo hałdy na Kostuchnie, z której roztaczają się widoki aż po Beskid Śląski?

Zapraszamy Was do poznania tych terenów – z perspektywy filmowej i praktycznej: sportowo-spacerowej. Wydarzenie rozpocznie się w Kinoteatrze Rialto od krótkiej prezentacji filmowego wizerunku hałdy w polskiej kinematografii – ta w Kostuchnie pojawiła się jako jeden z plenerów filmu Lecha Majewskiego Młyn i Krzyż, choć pamiętamy też hałdy z innych obrazów filmowych.

Następnie wyruszymy z Kinoteatru Rialto i po piętnastominutowej podróży do Murcek będzie okazja skonfrontować obraz filmowy z tym rzeczywistym. Po rekonesansie na hałdzie w Kostuchnie przyjdzie czas na rozgrzewkę i zdobycie najwyższego szczytu Katowic. Pół godziny wędrówki leśną ścieżką powinno wystarczyć, aby wspiąć się na wysokość 352 metry n.p.m. i zrobić wspólne zdjęcie na szczycie. A potem powrót do wielkomiejskiej rzeczywistości.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM