PRZEDPREMIERA: W co grają ludzie

PRZEDPREMIERA: W co grają ludzie
Seurapeli / Games People Play

Finlandia, 2020
Gatunek: komediodramat
Reżyseria: Jenni Toivoniemi
Producent: Tuffi Films
Obsada: Emmi Parviainen, Laura Birn, Eero Milonoff, Paula Vesala, Samuli Nittymäki, Christian Hillborg
Czas trwania: 117 min
Fińska odpowiedź na przeboje w stylu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”.

Pełna humoru, słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków.

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

w-co-4
w-co-1
w-co-3
w-co-2

Instytucja Filmowa SILESIA FILM