Film i Miasto vol. 3: Miasto-ogród przyszłości + projekcja filmu „Tajemniczy ogród”

Film i Miasto vol. 3: Miasto-ogród przyszłości + projekcja filmu „Tajemniczy ogród”
The Secret Garden

Francja / Wielka Brytania, 2020
Gatunek: familijny, fantasy
Scenariusz: Jack Thorne
Reżyseria: Marc Munden
Producent: STX Films StudioCanal Heyday Films Fundamental Films Canal+ Ciné+
Obsada: Colin Firth (Lord Archibald Craven), Dixie Egerickx (Mary Lennox), Julie Walters (Pani Medlock), Amir Wilson (Dickon) i Maeve Dermody (Alice).
Napisy: dubbing
Czas trwania: 99 min
8 sierpnia | niedziela | godz. 16.00 | Kino Kosmos | sala Nostromo

bilety: 15/17 zł

Miasto-ogród przyszłości | wydarzenie w ramach cyklu Rodzina w kinie

+ pokaz filmu „Tajemniczy ogród”, reż. Marc Munden, Francja, Wielka Brytania 2020, 99 min (wersja z dubbingem)

+ architektoniczne warsztaty kreatywne dla rodzin z dziećmi od 7 lat

+ UWAGA! LICZBA MIEJSC NA WARSZTATY OGRANICZONA. Zapisy pod adresem: m.cekiera@silesiafilm.com

+ prowadzenie: Małgorzata Cekiera 

 

Czy mieszkania mają służyć wyłącznie ludziom? Czy przyrodę w mieście możemy odnaleźć tylko w parku? Czy istnieją budynki, w których ważną rolę odgrywają rośliny i zwierzęta?

Podczas warsztatów poznamy różne sposoby łączenia świata przyrody z architekturą mieszkalną oraz budynkami użyteczności publicznej. Poznamy ideę ogrodów zimowych rozpowszechnioną przez modernistycznych architektów z dwudziestolecia międzywojennego, a także współczesne projekty, takie jak ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wspólnie stworzymy mapę miasta przyszłości i przy użyciu materiałów biurowych oraz elementów roślinnych zbudujemy obiekty, w których architektura łączy się harmonijnie ze światem przyrody.

Czas projekcji 99 min, potem warsztaty około 1 godz. Razem ok 2 godz. 40 min.

opis filmu Tajemniczy ogród:
Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi. (za filmweb.pl)o wydarzeniu FILM I MIASTO vol. 3
Miasto: NOWA NADZIEJA | 17 czerwca – 29 sierpnia 2021
Pokazy filmowe, dyskusje, warsztaty, wycieczki miejskie i działania w plenerze.
Udział biorą: architekci, socjolodzy, urbaniści, edukatorzy, kulturoznawcy, specjaliści od przyrody.

Na przełomie wiosny i lata 2021 roku Instytucja Filmowa Silesia Film powraca do swojego cyklicznego wydarzenia FILM I MIASTO realizowanego we współpracy z katowickim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Trzecia edycja, która potrwa od czerwca do sierpnia, będzie poświęcona miastu i kształtowaniu się miejskich aktywności w nowej, pandemicznej i postpandemicznej rzeczywistości. Będzie nas interesowało, jak miasto – jego obiekty, przestrzenie i działania – zmienia się i odpowiada na nasze potrzeby w obliczu powracających lockdownów, konieczności zachowania społecznego dystansu czy potrzeby dookreślenia nowych, bezpiecznych form uczestnictwa w miejskich aktywnościach. Chcemy zaprosić wszystkich do namysłu nad podstawowymi aspektami nowej codzienności: zmianą systemu, który dotychczas strukturyzował życie społeczne; najbliższym otoczeniem, które od ponad roku jest naszą bezpieczną przestrzenią; technologią, z którą jeszcze bardziej staliśmy się połączeni; przyszłością, w której lokujemy nasze nadzieje. Do rozmów zaprosimy architektów, socjologów, specjalistów od przyrody, urbanistów, psychologów i kulturoznawców.

W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje, warsztaty i pokazy filmowe. Uczestników wydarzenia FILM I MIASTO vol. 3 zaprosimy do trzech katowickich kin: Kina Kosmos, Kina Światowid i Kinoteatru Rialto, gdzie będą odbywać się seanse filmowe i spotkania. Zaproponujemy również aktywności w plenerach, które stały się dla mieszkańców miasta swoistym substytutem wakacji, podróży, spotkań, wytchnienia… Specjalne spotkanie poświęcimy również najbardziej charakterystycznemu obiektowi Katowic – SPODKOWI, który w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny.
Tegoroczna edycja wydarzenia FILM I MIASTO będzie dotyczyć miasta nie tylko w ujęciu teoretycznym, ale – bardziej niż kiedykolwiek – w praktycznym, ze szczególnym odniesieniem do aktywności miejskich, plenerów i działań uwzględniających perspektywy przyszłości i zmiany.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

tajemniczy-ogr-2
tajemniczy-ogrod
Tajemniczy-ogrod3
Tajemniczy-ogrod2
Tajemniczy-ogrod1

Instytucja Filmowa SILESIA FILM