17. MDAG: Mój Rembrandt

17. MDAG: Mój Rembrandt
My Rembrandt)

Niderlandy, 2019
Gatunek: dokumentalny
Reżyseria: Oeke Hoogendijk
Obsada:
Czas trwania: 95 min
Mój Rembrandt
(My Rembrandt)
Niderlandy / The Netherlands 2019, 95 min. Reżyseria / Directed by: Oeke Hoogendijk
Zdjęcia / Cinematography by: Sander Snoep, Gregor Meerman
Producent / Producer: Frank van den Engel, Oeke Hoogendijk
Produkcja / Production: Discours Film


Wybrane festiwale i nagrody / Selected festivals and awards: 2020 – IDFA Amsterdam / IDFA Amsterdam


Obrazy Rembrandta nie straciły na atrakcyjności nawet 350 lat po jego śmierci. Kolekcjonerzy na całym świecie cenią magię holenderskiego mistrza. Film pokazuje mozaikę porywających historii o chęci posiadania jego dzieł. Ekscentryczny arystokrata ze Szkocji szuka ostatecznego miejsca do powieszenia swojego ukochanego portretu „Prorokini Anna”, a udający arystokratę Jan Six, handlarz dziełami sztuki, próbuje odkryć kolejny zaginiony obraz Rembrandta, choć nie zdarzyło się to od 50 lat. Sam jest potomkiem XVII-wiecznego kupca, którego namalował kiedyś mistrz. Z kolei ambitny amerykański biznesmen i jego żona z dumą udostępniają Luwrowi „swoje” Rembrandty, a decyzja rodziny Rothschildów o wprowadzeniu na rynek portretów ślubnych Marten Soolmans i Oopjen Coppit grozi sporem dyplomatycznym pomiędzy Niderlandami a Francją.

Film zapewnia fascynujący wgląd w to, co sprawia, że obrazy niderlandzkiego mistrza są tak niezwykłe pod względem technicznym. Tłumaczy też, dlaczego jego twórczość lub konkretne dzieło tak głęboko wpływa na ludzi. Okazuje się, że kilka wieków po śmierci artysty, jego obrazy nadal mogą być źródłem dramatów i porywających zwrotów akcji.


Aristocrats cherish, experts rule, art dealers hunt, collectors crave and museums battle for Rembrandt. 350 years after the grand master of intimacy’s death, entire nations are more than ever obsessed with the his paintings. ”My Rembrandt” is an epic art thriller into the super exclusive world of the Old Masters collectors.

........................................................................................................................

ceny biletów:

18 zł  - bilet normalny

15 zł - cena biletu przy jednorazowym zakupie co najmniej 6 biletów - opcja dostępna tylko w kasie kina

14 zł - bilet grupowy - opcja dostępna tylko w kasie kina

12 zł - bilety dla seniorówLegenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM