Lśnienie (pokaz z audiodeskrypcją)

Lśnienie (pokaz z audiodeskrypcją)
Shining

USA, Wielka Brytania, 1980
Gatunek: Thriller / Horror
Scenariusz: Stanley Kubrick, Diane Johnson
Reżyseria: Stanley Kubrick
Producent: Warner Bros, Peregrine, Hawk Films
Obsada: Shelley Duvall (Wendy Torrance), Jack Nicholson (Jack Torrance), Danny Lloyd (Danny Torrance), Barry Nelson (Stuart Ullman) i Scatman Crothers (Dick Hallorann).
Napisy: polskie oraz dostęp do audiodeskrypcji
Czas trwania: 146 min
Film prezentowany w cyklu Klasyka Warner Bros., więcej o przeglądzie.

W okresie od września 2021 do kwietnia 2022 zapraszamy na pokazy 15 arcydzieł wytwórni Warner Bros w Kinie Kosmos. Przekrój przez historię amerykańskiej kinematografii: Od pierwszego filmu dźwiękowego „Śpiewak jazzbandu” (1927) po nagrodzony 3 Oscarami melodramat Davida Finchera „Ciekawy przypadek Bejamina Buttona” (2008). Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w odrestaurowanej wersji cyfrowej.
Bilety w cenie 16 zł (normalny) i 13 zł  (ulgowy oraz Karta Kaśka) do zakupienia w kasie kina oraz na filmowa.net

Seans w ramach Klubu Filmowego Ambasada.
Na 137. spotkaniu Klubu Filmowego AMBASADA zaprezentujemy film Stanleya Kubricka „Lśnienie” z 1980 roku. Prelekcję przed seansem wygłosi i dyskusję poprowadzi Alicja Maciejewska, wiceprezeska Fundacji Siódmy Zmysł, ekspertka w dziedzinie dostępności, twórczyni audiodeskrypcji. Będzie to jej pierwsza prelekcja dla Klubu.

Film będzie przystosowany dla osób niewidomych i niedowidzących; sprzęt do audiodeskrypcji będzie udostępniany przed wejściem na salę kinową.

opis filmu:
Jack Torrance, aspirujący pisarz podejmuje się pracy stróża w odciętym od świata hotelu, do którego przeprowadza się wraz z żoną i synem. Wkrótce w hotelu zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a relacje Jacka z najbliższymi stają się coraz bardziej napięte. „Lśnienie” uchodzi za modelowy przykład adaptacji, która walorami artystycznymi przerosła pierwowzór literacki. Kultowy horror Kubricka na podstawie Stephena Kinga to perfekcyjne formalnie, wysmakowane plastycznie i ciągle – mimo upływu ponad 40 lat (!) od premiery – trzymające w napięciu kino. Genialne role Jacka Nicholsona, Shelley Duvall i Danny’ego Lloyda, który o tym, że zagrał w horrorze, dowiedział się dopiero po obejrzeniu filmu.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM