POKAZ SPECJALNY: Na srebrnym globie

POKAZ SPECJALNY: Na srebrnym globie
Na Srebrnym Globie

Polska, 1978
Gatunek: science fiction
Scenariusz: Andrzej Żuławski
Reżyseria: Andrzej Żuławski
Producent: WFD, WFF
Obsada: Jerzy Trela, Andrzej Seweryn, Iwona Bielska
Napisy: polska wersja językowa
Czas trwania: 166 min
Na srebrnym Globie
reż. Andrzej Żuławski,
Polska 1976-1987, 157 min

Jedyny pokaz filmu - 12 listopada, godz. 19:45; wcześniej na zapraszamy na pokaz dokumentu „Ucieczka na Srebrny Glob” Kuby Mikurdy, godz. 18:00 - bilety na wydarzenia kupowane oddzielnie.

Film science fiction, który do dziś zachwyca wizjonerstwem, nowatorski zarówno tematycznie, jak i formalnie. Pod względem estetycznym dzieli się na trzy części. Historię rozpoczyna wideopamiętnik zrealizowany w przestrzeni kosmicznej przez bohaterów, którzy w nieokreślonej przyszłości postanawiają założyć nową cywilizację.

Film stał się „dzieckiem niechcianym” już na etapie realizacji. Cenzura dopatrując się odniesień politycznych, wstrzymała produkcję, zmuszając Żuławskiego do wyjazdu za granicę. Reżyser ukończył „Na srebrnym globie” po 10 latach, uzupełniając brakujące fragmenty swoimi komentarzami i ujęciami współczesnej Warszawy. 


Andrzej Żuławski – reżyser, pisarz, autor scenariuszy, aktor. Jeden z największych talentów w historii polskiego kina. Autor kilkunastu filmów zrealizowanych w Polsce i za granicą różnorodnych gatunkowo, estetycznie, tematycznie, stanowiących części składowe autorskiego mikrokosmosu, do którego nie pasuje jeden klucz. W swojej twórczości zgłębiał traumy człowieka zanurzonego w konkretnej historii, kulturze, religii; eksplorował granice ludzkiego obłędu; wkraczał w sferę zderzenia duchowości i seksualności. Kino, któremu patronował – odważne, ekspresyjne, barokowe - postawiło Żuławskiego w gronie twórców osobnych, niemainstreamowych, często niewygodnych.Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

ucieczka1
unnamed
ucieczka2
Przechwytywanie
uciecz3ok
maxresdefault

Instytucja Filmowa SILESIA FILM