Kler

Kler
Kler

Polska, 2018
Gatunek: Obyczajowy
Scenariusz: Wojtek Smarzowski, Wojciech Rzehak
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Producent: Profil Film
Obsada: Arkadiusz Jakubik (Ksiądz Kukuła), Janusz Gajos (Arcybiskup Mordowicz), Robert Więckiewicz (Ksiądz Trybus), Joanna Kulig (Hanka), Jacek Braciak (Ksiądz Lisowski) i Katarzyna Herman (Zakrzewska).
Czas trwania: 135 min
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży, Trybus (Robert Więckiewicz) jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który - pomimo swojej żarliwej wiary - właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. (kinoinfo.pl)Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM