Klub Filmowy: Dzikie róże

Klub Filmowy: Dzikie róże
Dzikie róże

Polska, 2017
Reżyseria: Anna Jadowska
Producent: Izabela Igel, Roman Jarosz
Obsada: Marta Nieradkiewicz, Michał Żurawski, Halina Rasiakówna, Konrad Skolimowski, Natalia Bartnik
Czas trwania: 93 min
Grand Prix dla najlepszego filmu, Nagroda krytyków FIPRESCI i Nagroda Jury Ekumenicznego na zakończonym 12 listopada br. Festiwalu Filmowym w Cottbus.

Główna bohaterka Ewa (Marta Nieradkiewicz) zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci oraz czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii, rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, chcąc znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety, za tę chwilę "zapomnienia" przyjdzie jej zapłacić wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią - na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta, zaginie jej 2-letni synek, Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?
Przejmujący obraz, ukazujący rolę kobiety w społeczeństwie i rodzinie oraz rzeczywistość, która wywołuje smutek, ale dająca też nadzieję.


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM