Premiera filmu dokumentalnego OPERA O POLSCE oraz spotkanie z reżyserem P. Stasikiem i prof. Z. Mikołejko

Premiera filmu dokumentalnego OPERA O POLSCE oraz spotkanie z reżyserem P. Stasikiem i prof. Z. Mikołejko
Opera o Polsce

2016
Gatunek: dokument
Czas trwania: 41 min
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na premierę filmu dokumentalnego „OPERA O POLSCE” w reżyserii Piotra Stasika, która odbędzie się w Kinie Kosmos 30 sierpnia o godz. 18:30.

Polaku, kim jesteś? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest filmowy kolaż, który łączy materiały archiwalne i współczesne, zdjęcia dokumentalne i inscenizowane, a wśród nich doniesienia prasowe, ogłoszenia towarzyskie, oferty sprzedaży i fragmenty przemówień. Nawiązując do rodzimej tradycji dokumentu kreacyjnego w ujęciu Wojciecha Wiszniewskiego, film pokazuje różne przejawy polskości: rytuały patriotyczne i religijne, codzienne obyczaje, ale także charakterystyczne pejzaże czy intymne wspomnienia z dzieciństwa.

Na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym (Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) film "Opera o Polsce" otrzymał Wyróżnienie za "interesujący autorski mariaż gatunków, który zaowocował zbuntowanym filmowym dzieckiem".

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem Piotrem Stasikiem oraz profesorem Zbigniewem Mikołejko, filozofem i historykiem religii, które poprowadzi Jarosław Makowski.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM