Szybcy i Wściekli 8

Szybcy i Wściekli 8
The Fate of the Furious

Francja, Japonia, Kanada, USA ,Wielka Brytania, Samoa, 2017
Gatunek: Akcja
Scenariusz: Chris Morgan
Reżyseria: F. Gary Grey
Producent: One Race Films, Orginal Film
Obsada: W filmie występują m. in.: Dwayne Johnson (Luke Hobbs), Vin Diesel (Dominic Toretto), Michelle Rodriguez (Lettie "Ortiz" Toretto), Charlize Theron (Cipher) i Jason Statham (Deckard Shaw).
Napisy: polskie
Czas trwania: 136 min
"Szybcy i wściekli" to filmowa seria, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Zarabia miliardy dolarów, cieszy się statusem serii kultowej, a fani z wypiekami na twarzy śledzą każdą nową informację na temat losów sagi. Vin Diesel, dobry duch i gwiazda serii, podczas wywiadu związanego z promocją innego filmu powiedział, że F. Gary Gray (reżyser "ósemki") przeniósł "Szybkich i wściekłych" w zupełnie nowy wymiar. Aktor zapewnił przy tym, że "ósemka" bardzo różni się od poprzednich odsłon - "...jest bardzo mroczna. Moja postać tkwi w silnym konflikcie. Konflikcie, który może was zaszokować...".

Jak wiemy, do obsady "ósemki" dołączyły laureatki Oscara - Charlize Theron i Helen Mirren. Ta ostatnia zdradza kilka szczegółów: - Zawsze po cichu liczyłam, że uda mi się dołączyć do "Szybkich i wściekłych", bo kocham prowadzić auto. Oczywiście, kiedy wreszcie dostałam swoją szansę, nie mogłam sobie pojeździć tymi cholernymi samochodami. Siedziałam z tyłu w ambulansie z Jasonem Stathamem - wyznała ze śmiechem aktorka magazynowi "Variety".

Zdjęcia kręcone były na Kubie, Islandii oraz w Nowym Jorku i w Atlancie.
(mat. dystrybutora)

Podczas trwającej właśnie imprezy CinemaCon wyselekcjonowani widzowie po raz pierwszy mogli zobaczyć ósmą odsłonę kultowej serii. Wiemy już, że film jest "najbardziej odjechaną, najbardziej szaloną częścią serii" - wynika tak z pierwszych opinii. Co jeszcze piszą szczęśliwcy, którym dane było zobaczyć film na kilka tygodni przed premierą?

- To nie żart! "Szybcy i wściekli 8" to zdwojona dawka akcji, emocji, intensywności, humoru i - oczywiście - rodziny! (Eric Davis z portalu Fandango)

- "Ósemka" wynosi rozrywkowość serii na zupełnie nowy poziom. To bardzo różny od poprzednich film. Będzie gigantycznym przebojem! (Peter Sciretta, Slashfim)

- To kolejna zwycięska odsłona tej serii! Szalona, zabawna i bardzo różna od poprzednich części. Śmiałem się, płakałem, świętowałem! (Germain Lussier, io9)

- Taaaaak! "Szybcy i wściekli 8" to perfekcja! Mnóstwo zabawy! (Rebecca Ford, The Hollywood Reporter).

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM