Obiecująca. Młoda. Kobieta

Obiecująca. Młoda. Kobieta
Promising Young Woman

USA / Wielka Brytania, 2020
Gatunek: dramat / kryminał
Scenariusz: Emerald Fennell
Reżyseria: Emerald Fennell
Producent: FilmNation Entertainment / Focus Features
Obsada: Bo Burnham (Ryan), Carey Mulligan (Cassandra Thomas), Laverne Cox (Gail), Jennifer Coolidge (Susan) i Clancy Brown (Stanley Thomas).
Napisy: polskie
Czas trwania: 113 min

Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan.

Film, który zelektryzował publiczność na festiwalu w Sundance.

Prowokacyjny i buntowniczy.

Oscar za scenariusz dla Emerald Fennel!


Określany jako „arcydzieło” i „jeden z najlepszych filmów roku”.Wszyscy mówili, że Cassie (nominowana do Oscara® Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Piękna blondynka, obdarzona zabójczym intelektem, Cassie nie jest zainteresowana wspinaniem się po drabinie korporacji ani małżeństwem. Zamiast tego najwyraźniej jest zadowolona, ​​że spędza czas na robieniu latte ze swoją koleżanką z kawiarni Gail (Laverne Cox), ku głębokiemu rozczarowaniu i zmartwieniu jej rodziców (Jennifer Coolidge, Clancy Brown). Chcą tylko, aby życie ich prawie 30-letniej córki ruszyło dalej i aby wyprowadziła się z domu.

Reżyserką i autorką scenariusza  filmu jest Emerald Fennell (serial Obsesja Eve). Producentami filmu są: Margot Robbie, Tom Ackerley, Josey McNamara, Ben Browning, Ashley Fox, Emerald Fennell.


Za dnia Cassie pracuje w lokalnej kawiarni. Nocą chłodno kalkuluje, chodzi do klubów i barów w ponętnych ubraniach, mając nadzieję, że przyciągnie uwagę mężczyzn, którzy uważają się za przyzwoitych - ale też po prostu są zainteresowani, aby wykorzystać kobietę w odpowiednich okolicznościach. To nie jest to, czego można by się spodziewać po uzdolnionej intelektualnie młodej kobiecie, która wydawało się kiedyś, że jest skazana na świetlaną przyszłość. Dla Cassie jest to część narzuconej sobie misji: kiedy nadejdzie odpowiedni moment, uczy mężczyzn, jak należy traktować kobiety z odpowiednim szacunkiem, niezależnie od stanu trzeźwości.


To niekonwencjonalny debiut scenarzystki i reżyserki - Emerald Fennell. Wszechstronna, Fennell jest najbardziej znana jako scenarzystka serialu Obsesja Eve. Kojarzymy ją również z ról aktorskich: Elsy w Dziewczynie z portretu oraz w znakomitym serialu The Crown, w którym zagrała młodą Camillę Parker-Bowles.

Film otrzymał 5 nominacji do Oscara: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Emerald Fennell), Najlepsza aktorka (Carey Mulligan), Najlepszy scenariusz (Emerald Fennell), Najlepszy montaż; 4 nominacje do Złotych Globów (Najlepszy film, Najlepsza aktorka, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz), 6 nominacji do Critics Choice Awards (Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepszy scenariusz oryginalny - wygrana, Najlepsza aktorka - wygrana, Najlepsze kostiumy, Najlepsza charakteryzacja).
Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

obiecujaca-zdjecie-1
obiecujaca-zdjcie-3
obiecujaca-zdjcie-2
obiecujaca-zdjcie-4

Instytucja Filmowa SILESIA FILM