SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE: Filonek Bezogonek

SEANS PRZYJAZNY SENSORYCZNIE: Filonek Bezogonek
Pelle Svanslös

Szwecja, 2020
Reżyseria: Christian Ryltenius
Obsada:
Czas trwania: 67 min
Zależy nam, aby kino było dostępne dla wszystkich widzów; by różne formy niepełnosprawności nie ograniczały miłośników kina w korzystaniu z dobrodziejstw X Muzy. Dlatego podczas seansów w ramach cyklu KINO WRAŻLIWE będziemy dostosowywać przestrzeń Kina Światowid, warunki panujące w sali oraz parametry samej projekcji do możliwości i preferencji odbiorczych widzów, którym dany pokaz będzie dedykowany.

Chcemy, by dzieci w komfortowych warunkach mogły obejrzeć wybrane dla nich filmowe propozycje, dlatego podczas projekcji stworzymy przyjazną, bezpieczną przestrzeń - na sali nie będzie całkowitej ciemności; ograniczymy bodźce, nie pokażemy też zwiastunów innych filmów, by nie rozpraszać uwagi młodych widzów.

-----------------------------------------------

FILONEK BEZOGONEK

Sympatyczny kociak niespodziewanie znajduje się wśród nieznajomych w wielkim mieście. Czy uda mu się z nimi zaprzyjaźnić i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki?

Kiedy w domu Birgitty pojawia się Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości! Niestety wspólne szczęście trwa krótko… Kot zawsze chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. W końcu dociera do Uppsali – wielkiego miasta, w którym poznaje mnóstwo innych zwierząt: koci gang kierowany przez pewnego siebie Mike’a, wrażliwą Mayę, z którą od razu znajduje wspólny język i grupę groźnych psów. „Filonek Bezogonek” to klasyczna, przygodowa animacja opowiadająca o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

Czy wiesz, że…

… Filonek Bezogonek ma już prawie 80 lat? Tę postać stworzył w 1939 roku szwedzki pisarz Gosta Knutsson.

… w Uppsali został wytyczony dziecięcy szlak wycieczkowy śladami Filonka i jego przyjaciół?


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM