Jak być dobrą żoną

Jak być dobrą żoną
La bonne épouse

Francja, 2019
Gatunek: komedia
Scenariusz: Martin Provost, Séverine Werba
Reżyseria: Martin Provost
Producent: Canal+ (udział) / Centre National du Cinéma et de Limage Animée (CNC)
Obsada: Yolande Moreau (Gilberte Van der Beck), Juliette Binoche (Paulette Van der Beck), Noémie Lvovsky (Marie-Thérèse), François Berléand (Robert Van der Beck) i Edouard Baer (André Grunvald).
Napisy: polskie
Czas trwania: 108 min
Pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa…. szkoła przetrwania. W rolach głównych: laureatka Oscara i Złotej Palmy – Juliette Binoche, znany z roli Asterixa – Edouard Baer, najlepsza europejska aktorka 2008 roku – Yolande Moreau oraz jedenastokrotnie (!) nominowana do Cezara – Noémie Lvovsky. Za kamerą komedii stanął ceniony francuski filmowiec Martin Provost, autor m.in. obsypanego nagrodami przeboju „Serafina”. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera.

Paulette (Juliette Binoche) wraz z małżonkiem prowadzą prywatną szkołę dla dziewcząt, w której nastolatki uczą się, jak być perfekcyjną żoną i panią domu. Niestety po nagłej śmierci męża Paulette odkrywa, że szkoła jest na skraju bankructwa i ona sama musi wziąć sprawy w swoje ręce. Sytuacji nie ułatwiają feminizm i rewolucja seksualna, które z dnia na dzień zmieniają społeczeństwo i świat dookoła. Aby ratować szkołę, Paulette łączy siły ze swoją pierwszą miłością - André (Edouard Baer), ekscentryczną szwagierką - Gilberte (Yolande Moreau) oraz surową zakonnicą Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky). Nieoczekiwanie jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do własnych poglądów i przekonań. Czy to możliwe, żeby miała stać się... wyzwoloną kobietą? (filmweb.pl)

Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino KOSMOS, Katowice
Kinoteatr RIALTO, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM