Kresz Party

Kresz Party

Obsada: .
Zapraszamy na klasyczną potańcówkę w klimacie lat 90. Usłyszycie dawno zapomniane przeboje Britney Spears, ciągle żywą Nirvanę, sexy Spice Girls i Backstreet Boys i wiele innych, o których istnieniu dawno zapomnieliście, a zabrzmią tak znajomo...

Zachęcamy do przyjścia w odpowiednim outficie z epoki. Będą przeboje dyskotek i kolonii oraz wizualizacje rodem z Vivy Zwei. 

Przewiń się z nami o trzy dekady!

----------------------------------------------

Pokaz rozpoczyna serię wydarzeń "NAJTISY. CZYLI EDUKACJA NOSTALGICZNA"
Lata 90. w naszej zbiorowej świadomości to okres wypełniony pastelowo - fluorescencyjną szczęśliwością oraz czas wspominany z rozrzewnieniem i nostalgią za ostatnimi momentami analogowej, naprędce importowanej popkultury.

To oczywiście zbiór koloryzowanych, lepszych niż samo doświadczenie, ulotnych wspomnień, które z zasady miały przyćmić swoją pstrokatością nie do końca ciekawe czasy samowolki i szarości.

Z pomocą owej nostalgii przychodzi mentalna kolekcja ówczesnych artefaktów - dla każdego, w zależności od wieku, to odrobinę inny zestaw. Zawsze jednak cechował je pewien kicz i nietrwałość. Te chemiczno - plastikowe wykwity fantazji były przełomowym momentem, przede wszystkim powiązanym z końcem pewnej epoki i początkiem nowego systemu, nie tylko w Polsce.

Dla nas to przede wszystkim przełomowy moment w popkulturze i kinematografii - zarówno na poziomie twórczym, jak i społecznym. Ciekawość i audiowizualny głód zaspokajany był przez piracki raj, ogólnodostępne wypożyczalnie kaset VHS oraz giełdy i stragany z partyzancko przegrywaną muzyką, filmami i grami wideo. Wszystko to w oparach swojskiego chałupnictwa i z ograniczonym budżetem.

Dla części z nas lata 90. to okres przedwiośnia: dzieciństwa, dorastania, pierwszych razów - zarówno osobistych, jak i społecznych. Chwila, w której po raz pierwszy od dłuższego czasu budowanie społeczności opierało się o zajawkę, zainteresowania i ciekawość nowego, nie zaś o historię i podziały. Z radością zatem zapraszamy do powspominania dawnych czasów, o których naszym obowiązkiem jest również edukować najmłodszych.

Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kinoteatr RIALTO, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM