19 TKH: Tchórzliwa miłość

19 TKH: Tchórzliwa miłość
Los amores cobardes

Hiszpania, 2018
Reżyseria: Carmen Blanco
Obsada:
Czas trwania: 92 min
Przyciągający debiut Carmen Blanco. Subtelna opowieść o miłości.

Eva (Blanca Parés) jest silną, niezależną, młodą kobietą. Jedzie do rodzinnego miasta na wakacje. Chce spędzić je w spokoju, z dala od firmy w której pracuje, w towarzystwie mamy (Tusti de las Heras) i przyjaciółki, Gemy (Anna Coll Miller). Ku zaskoczeniu Evy, na jej drodze stanie Rubén (Ignacio Montes) – bliski jej sercu przyjaciel, z którym od dawna nie miała kontaktu. Rubén zniknął bowiem bez pożegnania, nie podając żadnego powodu swojej decyzji i zostawiając pytania bez odpowiedzi. Czy to nieoczekiwane spotkanie zmieni plany Evy?


Zapytana o temat filmu, reżyserka, Carmen Blanco odpowiedziała: „Chciałam napisać opowieść o przeszłości. I pomyślałam wtedy, co by się stało, gdyby jeden z moich najlepszych przyjaciół nagle zniknął z mojego życia, nie dając mi żadnych wyjaśnień. Zastanawiałam się też, co by się stało, gdyby ta osoba ponownie pojawiła się w moim życiu. Jak bym zareagowała? Z tych dwóch pytań powstała historia. Ale film nie jest autobiograficzny ani oparty na prawdziwym doświadczeniu. Chociaż prawdą jest, że mówię o uczuciach, z którymi mogę się identyfikować. O to, co zwykle czuję. Jednak opowieść nie jest to oparta na prawdziwym przypadku.”

„Trzeba być bardzo odważnym, żeby się zakochać” – dodaje Carmen Blanco i kontynuuje: „Widziałam wiele związków, które się skończyły, bo ktoś z pary był tchórzem”.


Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2018,
Festiwal Filmowy w Alicante 2018: najlepsza reżyseria, nagroda krytyków


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM