19 TKH: Diana

19 TKH: Diana
Diana

Hiszpania, 2018
Reżyseria: Alejo Moreno
Obsada:
Czas trwania: 103 min
Intrygujący debiut reżyserski Aleja Morena.

Sofía (Ana Rujas) jest luksusową prostytutką, a Jano (Jorge Roldán) młodym, ambitnym biznesmenem, który pewnej nocy korzysta z jej usług. Zafascynowany Sofią, coraz częściej ją odwiedza. Z czasem dziewczyna zaczyna czuć się osaczona i postanawia bronić się przed natrętnym klientem. Jak daleko będzie zmuszona się posunąć?

Film jest mieszanką gatunków – od thrillera do komedii. Reżyser, Alejo Moreno zapewnia: „Postacie ewoluują, wszystko się zmienia. Film zaczyna się jako wywiad, rozwija się jako suspens, przechodzi w komedię… Towarzyszymy ewolucji bohaterów, którzy nieustannie robią nam niespodzianki, odkrywając coraz to nowsze twarze”.

Jednym z bohaterów filmu jest stolica Hiszpanii, przede wszystkim Castellana, Azca i Plac Kastylijski. „Uwielbiam tę część Madrytu” – mówi reżyser i dodaje: „To przykład Hiszpanii. Przechodząc z Placu Kolumba do Placu Kastylijskiego, można zobaczyć kapitalistyczną ewolucję kraju – od XIX-wiecznych pałaców burżuazji, przez budynki z czasów reżimu generała Franco, po Azkę, pokazującą świat japiszonów z lat 90. I wreszcie docieramy do Business Center – czterech drapaczy chmur, które reprezentują obiecującą przyszłość Hiszpanii. To także jedno z centrów prostytucji w Madrycie. Wielu dyrektorów i urzędników na wysokich stanowiskach mówi, że idzie na lunch, a w rzeczywistości odwiedzają ulubioną prostytutkę. Myślę, że to bardzo symboliczne miejsce do rozmowy o Madrycie”.


Festiwal Kina Hiszpańskojęzycznego w Maladze 2018


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM