2. Urodziny FilmoHolica - "Serce" - pierwszy pozafestiwalowy pokaz w Polsce!

2. Urodziny FilmoHolica - "Serce" - pierwszy pozafestiwalowy pokaz w Polsce!
The Heart / Hjärtat

Szwecja, 2018
Gatunek: Dramat
Obsada: Fanni Metelius, Ahmed Berhan, Daniella Mir, Leona Axelsen, Suzanne Reuter
Czas trwania: 100 min
Drodzy Filmoholicy,
w obliczu zaistniałych zdarzeń, After Party po seansie Serca zostało odwołane.


ABSOLUTNA PRZEDPREMIERA – FILM BEZ DYSTRYBUCJI W POLSCE

PIERWSZY POZAFESTIWALOWY POKAZ W POLSCE

Zapraszamy na specjalny pokaz w cyklu FilmoHolic - Serce // The Heart // Hjärtat - w reżyserii Fanni Metelius, która jednocześnie jest odtwórczynią głównej roli w filmie.
Będzie to wyjątkowy FilmoHolic z co najmniej dwóch powodów:

1. Serce nie ma dystrybutora w Polsce, a mimo to udało nam się "ściągnąć" ten tytuł do Polski, ba, do Katowic! I będzie to pierwszy pozafestiwalowy pokaz w Polsce (wcześniej wyświetlany jedynie na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu).

2. 2. Urodziny FilmoHolica - chyba nie trzeba nic dodawać. Kto był na urodzinach rok temu, ten wie... A kto nie był, ma okazję dowiedzieć się jak hucznie świętujemy 

Nie pozostaje nic innego jak wpaść z życzeniami!
Do zobaczenia na sali kinowej!

Fotografka Mika (reżyserka filmu Fanni Metelius) nie szuka stałych związków. Jak sama przyznaje, woli słuchać Lil' Kim i oglądać Seks w wielkim mieście, a wolność jest dla niej wszystkim. Jednak gdy poznaje zupełnie różniącego się od niej Tesfaya (Ahmed Berhan), niekończące się pasmo suto zakrapianych imprez nagle zamienia się w wieczory spędzane na kanapie z Xboxem. All You Need Is Love, śpiewali z przekonaniem Beatlesi. W swoim debiutanckim filmie Metelius unika jednak starych rozwiązań, które dobrze znamy z komedii romantycznych. Nawiązując do własnych doświadczeń, stawia przede wszystkim na szczerość. Nawet jeśli czasem okazuje się ona niezbyt fotogeniczna. Kto inny byłby w stanie powiedzieć, że chce z kimś być na poważnie, jednocześnie oznajmiając mu, że przespał się z kimś innym? - pyta Mikę rozbawiony Tesfay, ale w Sercu znane z tylu bajek "i żyli długo i szczęśliwie" to dla reżyserki dopiero początek: początek kłopotów, nieudanego seksu i kłótni o niepozmywane naczynia.

Opracowanie: Marta Bałaga

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM