KF 212. OSTATNI GASI ŚWIATŁO: Zwierzęta

KF 212. OSTATNI GASI ŚWIATŁO: Zwierzęta
Tiere

Szwajcaria, Austria, Polska, 2017
Reżyseria: Greg Zgliński
Obsada: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri
Czas trwania: 95 min
Znacie te sceny, kiedy bohaterowie filmowi podsuwają sobie pod stołem klucze do hotelowego pokoju? Albo mimochodem wkładają karteczkę z adresem do kieszeni płaszcza?

Właśnie robimy to samo.

Klub Filmowy 212. Ostatni Gasi Światło to klucz, którym dzielimy się z wami, zapraszając do kinowej sali. Mamy 212 foteli, dlatego dla każdego znajdzie się miejsce. Jak nakazuje tradycja, rozpoczniemy prelekcją (autorstwa dr literaturoznawstwa, filmoznawcy i pisarza, dr Pawła Ciećwierza), która wprowadzi was w tematykę spotkania a zakończymy dyskusją, po której ostatni zgasi światło.


----------------

ZWIERZĘTA

W swoim najnowszym filmie Grzegorz Zgliński, autor doskonałego Wymyku z Robertem Więckiewiczem, opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakację do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji - żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a Zwierzęta stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których Zwierzęta zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie.

ZWIASTUN

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM