Call Me Tony

Call Me Tony
Call Me Tony

Polska, 2017
Gatunek: dokumentalny
Reżyseria: Klaudiusz Chrostowski
Obsada:
Napisy: polskie
Czas trwania: 63 min
Wstęp wygłosi i dyskusję po filmie poprowadzi RAFAŁ OPULSKI - doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce, religioznawca, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, certyfikowany trener. Wieloletni współpracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Generator w Warszawie w zakresie projektów dotyczących społeczeństwa obywatelskiego, tolerancji i filmoznawstwa.

Konrad, osiemnastoletni kulturysta, z uporem zabiega o atencję wiecznie nieobecnego ojca. Chłopak mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Kreując swój wizerunek, inspiruje się aktorami kina akcji, spędza godziny na siłowni i zapisuje się na zawody kulturystyczne. Te wybory prowadzą go jednak do załamania spowodowanego wewnętrznym konfliktem pomiędzy nim samym a wersją siebie, którą stara się stworzyć, aby zyskać akceptację otoczenia.

Życie Konrada zmienia się, kiedy na nowo odkrywa swoją dawną pasję do aktorstwa. Czy odnajdzie właściwą dla siebie drogę? Film to opowieść o momencie w życiu, kiedy wszyscy oczekują od nas odpowiedzi, a jedyne co mamy to pytania.

Klaudiusz Chrostowski - reżyser filmu dla cojestgrane24: "To miał być film o fighterze, o chłopaku, który ma na głowie maturę, pierwsze zawody kulturystyczne i egzaminy do szkoły teatralnej. Dopiero później poznaliśmy jego historię, sytuację rodziną, trudną relację z ojcem (...) Zafascynowało mnie coś, co zobaczyłem w jego oczach. Nie pasowały do muskulatury. Była w nich jakaś tajemnica, smutek, romantyzm."

{{.2017 – DOK Lipsk, 2017 – IDFA Amsterdam: nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego.}}


Gdzie i kiedy...

Wybierz jedną z emisji poniżej, aby dokonać zakupu lub rezerwacji.

Kino KOSMOS, Katowice

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM