FilmoHolic - W cieniu drzewa - pokaz przedpremierowy

FilmoHolic - W cieniu drzewa - pokaz przedpremierowy
Undir trénu

Dania/Islandia/Polska, 2017
Gatunek: komediodramat
Reżyseria: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
Producent: Netop Films / DI Factory / Det Danske Filminstitut
Obsada: Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Sigurður Sigurjónsson
Czas trwania: 89 min

Najnowsza komedia twórców hitu Barany. Islandzka opowieść.

Dwa małżeństwa, jedno drzewo i absurdalna, sąsiedzka wojna, która doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.
Agnes wyrzuca Atliego z domu i zabrania mu kontaktów z córką, Ásą. Atli wprowadza się do domu rodziców, którzy właśnie toczą spór z sąsiadami. Jego zarzewiem jest wielkie i piękne drzewo, rzucające cień na taras przyległej posesji. W czasie, gdy Atli rozpoczyna walkę o prawo do widywania się z córką, konflikt z sąsiadami ulega eskalacji - dom zostaje uszkodzony, a zwierzęta domowe zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. W efekcie konieczne staje się zainstalowanie kamer monitoringu. Pojawia się także plotka, że sąsiada widziano z piłą łańcuchową. /opis dystrybutora/

Prelekcję przed filmem wygłosi Miłka Deluga. Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Miłka Deluga o sobie: Z wyksztalcenia i zamiłowania animatorka kultury i filmoznawca. Od dawna wolontariuszka festiwali filmowych i realizatorka projektów kulturalnych, od niedawna manager Sali Teatralnej i Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej. Kocham kino i wierzę w jego zdolność łączenia ludzi. Pierwszym filmem, który zobaczyłam w kinie były „Gwiezdne Wojny – Nowa nadzieja”- dzięki nim pokochałam kino, „Nieustające wakacje” Jima Jarmuscha sprawiły, że z kinematografią zostałam na dłużej. Interesuje mnie zarówno kultura popularna jak i kino autorskie. Kino Islandii będzie dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM