FilmoHolic - Marlina: zbrodnia w czterech aktach

FilmoHolic - Marlina: zbrodnia w czterech aktach
Marlina the Murderer in Four Acts / Marlina si Pembunuh dalam Empat Babak

Indonezja/Francja/Malezja/Tajlandia, 2017
Gatunek: western
Reżyseria: Mouly Surya
Obsada: Marsha Timothy, Dea Panendra, Yoga Pratama, Egi Fedly
Czas trwania: 93 min

Zapraszamy na kolejny pokaz w naszym Klubie Filmowym. Tym razem zaprezentujemy wyjątkowy, kobiecy western. Po projekcji zapraszamy na dyskusję.

Rozpalone słońcem, puste wzgórza indonezyjskiej wyspy urzekają surowym pięknem. Dla mieszkającej samotnie młodej wdowy nie jest to jednak bezpieczne miejsce. Gdy do jej drzwi zastuka kilku bandytów, nikt nie usłyszy wołania o pomoc. 

Reżyserka w intrygujący sposób łączy konwencję inteligentnego westernu z kameralnym dramatem, uzupełniając je dokumentalnym zacięciem i sarkastycznym poczuciem humoru. Doskonale panuje nad formą - panoramiczne kadry hipnotyzują, a wykorzystane w nich światło jest ukłonem w stronę Caravaggia. Postać wdowy inspirowana była obserwacją mieszkających na wyspie kobiet, ale rytmiczny scenariusz nadaje jej mitologiczny charakter. Podróż bohaterki, szukającej sprawiedliwości, złożona jest z prozaicznych, drobnych wydarzeń, składających się jednak na liryczną, a zarazem pełną mocy historię o kobiecej sile. Gdyby ktoś pokusił się o wymyślenie Mad Maxa w wersji slow cinema, mogłaby to być właśnie Marlina.

Prelekcję przed filmem wygłosi Robert Siwczyk, który tak sam o sobie pisze:
☛inżynier maszyn górniczych z wykształcenia, z zamiłowania miłośnik kina, który prowadzi blog filmowy Klatki na oczach. Zafascynowany niemowlęcą, niemą epoką kina. Fan eksploracji filmowych kręgów kulturowych w naszym kraju niepoznanych i wciąż tajemniczych takich jak: Bhutan, Chile, Indonezja. Współtworzący Klub Filmowy Ambasada i działający również w Klubie Filmowym Grajfka.
Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM