Film i Miasto vol. 2 - Warszawska Orkiestra Sentymentalna - koncert i potańcówka

Film i Miasto vol. 2 - Warszawska Orkiestra Sentymentalna - koncert i potańcówka


Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Zespół zadebiutował na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia ukazał się nasz debiutancki album Umówmy się na dziś. W maju 2017 roku płyta otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu Nowa Tradycja. Kolejnym majowym wyróżnieniem stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, ze jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016.

Ponieważ dansingowy repertuar międzywojnia to studnia bez dna, Warszawska Orkiestra Sentymentalna regularnie go zgłębia, czego owocem jest drugi album – Tańcz mój złoty. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie 7go października 2017 roku.

Koncert odbędzie się w ramach wydarzenia Film i Miasto realizowanego we współpracy Filmoteki Śląskiej, Kina Kosmos, kinoteatru Rialto i Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Katowice.

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM