Pomiędzy słowami

Pomiędzy słowami
Pomiędzy słowami

Polska, Holandia, 2017
Gatunek: dramat
Scenariusz: Urszula Antoniak
Reżyseria: Urszula Antoniak
Obsada: Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Christian Löber, Justyna Wasilewska
Czas trwania: 87 min

Na ekranie zobaczymy m.in. Jakuba Gierszała (Najlepszy, Zgoda, Sala samobójców), Andrzeja Chyrę i Justynę Wasilewską (Sztuka kochania, Serce miłości).

Film zdobył nagrody za najlepsze zdjęcia i dźwięk na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrodę Jury Ekumenicznego na Warszawskim Festiwalu Filmowym, brał udział w konkursie festiwalu w San Sebastián i na Camerimage.

Michael ma 28 lat. Jest prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu samego siebie.

Urszula Antoniak - reżyserka i scenarzystka na co dzień mieszkająca i pracująca w Holandii - ukończyła Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Samotność w wielkim mieście. Emigracja. Powrót ojca marnotrawnego. Problemy z tożsamością narodową. A to wszystko skąpane w czarno-białych kadrach. Brzmi nieciekawie? Nic z tych rzeczy! Proszę Państwa, oto Pomiędzy słowami Urszuli Antoniak. (...) Reżyserka stworzyła uniwersalną historię o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. (...) Pimiędzy słowami to film, który na pewno nigdy się nie zestarzeje. (Marcin Kempisty, Pełna Sala)

Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM