Ostatnia Rodzina

Ostatnia Rodzina
OSTATNIA RODZINA

POLSKA, 2016
Gatunek: Biograficzny
Scenariusz: Robert Bolesto
Reżyseria: Jan P. Matuszyński
Obsada: Dawid Ogrodnik, Andrzej Seweryn, Andrzej Chyra, Aleksandra Konieczna, Magdalena Boczarska
Czas trwania: 120 min

FILMOWE PSYCHO- TROPY
UNIWERSYTET SWPS I KINO KOSMOS rozpoczyna kolejny rok spotkań z wielkim kinem i jego psychologicznymi odczytywaniami.

OSTATNIA RODZINA
reż. Jan P. Matuszyński, Polska 2016 r., 124 min

Wielki hit kinowy który z miejsca został ochrzczony kultowym. Biografia rodziny Beksińskich ukazana w mistrzowski sposób z perfekcyjnym zachowaniem realiów i faktów opowiadanej tragicznej historii wielkiego malarza i uwielbianego przez wielu fanów muzyki -syna. Zasłużone nagrody i miejsce w historii współczesnej polskiej kinematografii.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą.


Festiwal Filmowy w Gdyni 2016
: Złote Lwy dla najlepszego filmu, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Aleksandra Konieczna), najlepszy aktor pierwszoplanowy (Andrzej Seweryn)
Srebrny Lampart na Festiwalu w Locarno dla Andrzeja Seweryna

 Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Galeria

Instytucja Filmowa SILESIA FILM