Baby Bump to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy, polski debiut ostatnich lat. Zdaniem amerykańskiej krytyki „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. „Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks”, który „chwyci cię od samego początku i nie puści już do końca”. Dziki, punkowy, niepoprawny!
Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięte twarze z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka... A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać? Tego nie znajdziesz na rodzinnych fotografiach. Historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.
Film spotka się z gorącym przyjęciem na ważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, na których zdobywa liczne nagrody, m.in.:
- Na MFF w Wenecji -Wyróżnienie Specjalne Queer Golden Lion Award
- Na 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie uzyskał Wyróżnienie Specjalne w konkursie "Inne Spojrzenie"
- Aktorka, Agnieszka Podsiadlik była nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego
- Reżyser filmu, Kuba Czekaj nominowany był do Paszport "Polityki" (nagroda kulturalna tygodnika "Polityka")
Od Reżysera:
Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata. Nie radzi sobie w relacjach z rówieśnikami i w tej do tej pory najważniejszej - z własną matką. Ucieka w świat swoich fantazji – okrutną baśń. Tam wszystko urasta do rangi spraw ostatecznych. „Baby Bump” to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy, okrutny i dosadny. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. "Baby Bump" też nie.
ZWIASTUN