Zawrócony

Zawrócony
Zawrócony

Polska, 1994
Gatunek: Dramat
Scenariusz: Kazimierz Kutz
Reżyseria: Kazimierz Kutz
Producent: Telewizja Polska
Obsada: Zbigniew Zamachowski, Henryk Bista, Marek Kondrat
Czas trwania: 78 min
Pokaz w ramach wydarzenia Rok z Kazimierzem Kutzem. Pełna retrospektywa filmów.
lista seansów dostępna tutaj

Odbywająca się w ramach wydarzenia „Rok z Kazimierzem Kutzem" pełna retrospektywa filmów reżysera to cykl spotkań z jego twórczością, podczas którego chcemy pokazać, jak bardzo unikatowy wielowymiarowy jest jej charakter. W swoich filmach Kutz objawia się zarówno jako indywidualista obdarzony błyskotliwym poczuciem humoru i potężną dawką ironii, ale także pełen wrażliwości i przenikliwości portrecista ludzkich emocji, dla którego realistyczna obserwacja staje się narzędziem wydobycia prawdy psychologicznej. Młody i niepokorny, polemizujący w swych pierwszych filmach z mistrzami i nauczycielami, poszukujący własnej drogi filmowy autsajder i idealista, w końcu – Kutz najbardziej znany, czyli powracający do rodzinnych stron poeta śląskiej ziemi.

Przegląd filmów Kazimierza Kutza pokazuje fascynujący obraz artysty i człowieka, którego dorobek na zawsze pozostanie jednym z najważniejszych i najoryginalniejszych na mapie polskiego kina. Seansom filmowym towarzyszyć będą spotkania, prelekcje filmoznawców oraz pokazy filmów dokumentalnych prezentujących sylwetkę reżysera.

Zawrócony
Nagrodzona Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych gorzka tragikomedia rozgrywająca się w przededniu stanu wojennego z wybitną kreacją Zbigniewa Zamachowskiego. Tomasz Siwek to prosty robotnik pracujący w jednej ze śląskich elektrociepłowni. Ze względu na przynależność do PZPR zostaje wysłany przez swojego przełożonego na solidarnościowy wiec, gdzie ma szpiegować kolegów z pracy. Zabezpieczający manifestację milicjanci biorą go jednak za opozycjonistę i aresztują.

Bilety w cenach 14 i 12 zł do nabycia w kasie Kina Kosmos oraz na stronie filmowa.net


Legenda emisji

Kup / Rezerwuj bilet
Anulowane
Brak miejsc
Ostatnie wolne miejsca
Sprzedaż online zakończyła się

Instytucja Filmowa SILESIA FILM